eReport.sk
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Čaputová telefonovala so Zelenským: Témou rozhovoru bol vstup Ukrajiny do EÚ

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok diskutovala prostredníctvom videohovoru s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským a prezidentom Poľska Andrzejom Dudom o podpore Ukrajiny v jej snahách získať štatút kandidáta na vstup do Európskej únie. TASR o tom informoval hovorca slovenskej hlavy štátu Martin Strižinec.

„Pokračujeme v koordinácii našich aktivít pred budúcotýždňovým kľúčovým summitom Európskej únie, ktorý by mal o tejto otázke rozhodnúť,“ ozrejmila Čaputová.

Hlavnou témou bol ukrajinský vstup do EÚ

Témou pondelkového telefonátu boli najmä spôsoby ďalšej komunikácie so štátmi, ktoré majú k tejto otázke skeptický postoj. Prezidentka zdôraznila, že bude preto pokračovať v telefonickej komunikácii s viacerými európskymi prezidentmi.

Čaputová Ukrajinu výrazne podporuje

Zelenskyj sa na sociálnej sieti Telegram poďakoval Čaputovej aj Dudovi za podporu snáh Ukrajiny o členstvo v Európskej únii. Ocenil tiež, že Slovensko i Poľsko od začiatku ruskej invázie pomáhajú ukrajinskej armáde aj utečencom.

Bude vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prihovára z Kyjeva
  2. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj

Strižinec priblížil, že Čaputová absolvovala videohovor z domáceho prostredia, „kde sa stále lieči po tom, ako mala minulý týždeň pozitívny test na koronavírus“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová telefonovala so Zelenským: Témou rozhovoru bol vstup Ukrajiny do EÚ

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti