eReport.sk
Na mier proste nie je čas
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) sa vítajú počas stretnutia v Elyzejskom paláci v Paríži v stredu 8. februára 2023. Foto: TASR/AP

Zelenskyj už je v Paríži, do Bruselu ho vezme Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok ráno spoločne odletia do Bruselu na mimoriadny summit lídrov EÚ. Informoval o tom Elyzejský palác. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Zelenskyj do Paríža priletel v stredu večer z nečakanej návštevy Británie, kde žiadal vládu aj parlament o dodanie stíhačiek pre Ukrajinu. Už niekoľko dní sa špekulovalo, že ukrajinský prezident by mohol prísť aj na summit Európskej únie, ktorý sa bude konať v Bruseli vo štvrtok a piatok. Počas návštevy Británie Zelenskyj svoju štvrtkovú cestu do Bruselu potvrdil. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rusko rázne zareaguje
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič (vpravo) pózujú počas stretnutia v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022.
  3. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  4. Zelenskyj žiada nápravu!
  5. Prišiel poďakovať za ich veľkorysosť

V Paríži sa ukrajinský prezident stretol s Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom, ktorí ho uistili o pokračujúcej podpore pre Ukrajinu. 

Zelenskyj teraz vycestoval iba druhýkrát zo svojej vlasti od začiatku ruskej invázie. Predtým bol v decembri vo Washingtone a avizoval vtedy, že sa bude počas vojny zdržiavať na Ukrajine a táto cesta bola výnimkou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj už je v Paríži, do Bruselu ho vezme Macron

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti