eReport.sk
Stíhačky Kyjevu nepošleme
Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Z mimoriadneho stretnutia napokon nič nebude? Zelenskyj, Biden a Duda sa zrejme nestretnú!

Z mimoriadneho stretnutia napokon nič nebude? Spoločné stretnutie prezidentov Poľska, USA a Ukrajiny počas možnej februárovej návštevy amerického prezidenta Joea Bidena v Poľsku je veľmi nepravdepodobné. Povedal poslanec a predseda zahraničného výboru dolnej komory poľského parlamentu (Sejm) Radoslaw Fogiel.

Z mimoriadneho stretnutia napokon nič nebude?

Biden by mal podľa zatiaľ nepotvrdených informácií navštíviť Poľsko. Pri príležitosti prvého výročia začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z vlaňajšieho 24. februára. Objavili sa aj špekulácie, že by počas Bidenovej návštevy mohol do Poľska pricestovať aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a stretnúť sa tak so svojimi kolegami.

Nič z neho zrejme nebude

Podľa Fogiela sa však takéto stretnutie pravdepodobne neuskutoční. „Momentálne nič nenasvedčuje tomu, že by sa Andrzej Duda, Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj počas plánovanej návštevy amerického prezidenta v Poľsku stretli,“ uviedol.

USA a NATO ako „riešitelia“ konfliktu na Ukrajine

Fogiel, poslanec vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS), očakáva, že Duda s Bidenom budú diskutovať o väčšom zapojení Spojených štátov a Severoatlantickej aliancie do riešenia konfliktu na Ukrajine. Dodal, že rokovania sa budú pravdepodobne týkať aj blížiaceho sa summitu NATO v litovskom Vilniuse a posilnenia východného krídla Aliancie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  2. V tomto má jasno!
  3. To nemyslia vážne

Cesta nie je potvrdená

Z mimoriadneho stretnutia napokon nič nebude? Cesta Bidena do Poľska je podľa zdrojov oboznámených so situáciou v súčasnosti plánovaná na termín blízky ku koncu tohtoročného februára. Zdroje však pripomenuli, že cesta nie je potvrdená, až kým ju neoznámi Biely dom, a plány sa môžu meniť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z mimoriadneho stretnutia napokon nič nebude? Zelenskyj, Biden a Duda sa zrejme nestretnú!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti