eReport.sk
Prišiel poďakovať za ich veľkorysosť
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak, foto:tasr/skynews Britain's Prime Minister Rishi Sunak, left, welcomes Ukraine's President Volodymyr Zelenskyy at Downing Street in London, Wednesday, Feb. 8, 2023. It is the first visit to the UK by the Ukraine President since the war began nearly a year ago. (AP Photo/Alberto Pezzali)

Zelenskyj sa stretol so Sunakom: Do Británie prišiel poďakovať za ich veľkorysosť!

Prišiel poďakovať za ich veľkorysosťUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pricestoval v stredu do Británie, aby „osobne poďakoval“ britskému ľudu za pomoc.

Stretnuie so Sunakom

„Spojené kráľovstvo bolo jednou z prvých krajín, ktoré prišli Ukrajine na pomoc. Dnes som v Londýne, aby som osobne poďakoval britskému ľudu za podporu a premiérovi Rishimu Sunakovi za jeho líderstvo,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti Telegram.

Prišiel poďakovať za ich veľkorysosť

Zelenskyj pristál na londýnskom letisku Stansted, kde ho privítal Sunak. Následne spoločne zamierili do sídla britského premiéra na Downing Street, kde budú rokovať.

Zelenskyj sa stretne s kráľom

Zelenskyj sa okrem toho plánuje prihovoriť aj britskému parlamentu a poobede absolvuje audienciu u britského kráľa Karola III. Ide o Zelenského prvú návštevu v Británii od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu. Britská vláda o jeho návšteve informovala len v stredu ráno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  2. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  3. V tomto má jasno!
  4. To nemyslia vážne
  5. Cenzúrovaný ekonóm Sachs
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič (vpravo) pózujú počas stretnutia v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022.

Dve miliardy

Spojené kráľovstvo poslalo Ukrajine od začiatku invázie vojenskú pomoc za viac ako dve miliardy libier; Londýn je tak jedným z najväčších podporovateľov Kyjeva.

Zdroj: tasr/skynews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa stretol so Sunakom: Do Británie prišiel poďakovať za ich veľkorysosť!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti