eReport.sk
Rusko rázne zareaguje
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko reaguje na najnovšie kroky Západu: Chcete rozpútať tretiu svetovú vojnu?

Chcete rozpútať tretiu svetovú vojnu? Rusko v stredu uviedlo, že bude reagovať v prípade, že Británia pošle na Ukrajinu stíhačky. Moskva zároveň varovala pred ďalšou eskaláciou vojny na Ukrajine, ktorú rozpútala vlani vo februári, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pravda sa vždy ukáže
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vľavo) a podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič (vpravo) pózujú počas stretnutia v Štrasburgu v stredu 19. októbra 2022.
  3. Zelenskyj žiada nápravu!
  4. Bude tých zbraní niekedy dosť?

Chcete rozpútať tretiu svetovú vojnu?

„Rusko nájde odpoveď na akékoľvek nepriateľské kroky podniknuté britskou stranou,“ uviedlo ruské veľvyslanectvo v Londýne vo vyhlásení, z ktorého citovali ruské tlačové agentúry.

Londýn podľa ruskej ambasády ponesie zodpovednosť za „krvavú žatvu ďalšieho kola eskalácie, ako aj za vojenské a politické dôsledky z neho plynúce pre európsky kontinent a celý svet.“

„Spanilá jazda“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu navštívil Londýn, kde vyzval spojencov, aby jeho vojnou zmietanej krajine poslali bojové stíhačky, pripomína AFP.

„Ohľadne dodávok britskej vojenskej pomoci Ukrajine nemožno nič vylúčiť, pričom diskusia prebieha aj o poskytnutí bojových lietadiel,“ vyhlásil to v stredu v Londýne britský premiér Rishi Sunak.

Nikdy nie je dosť

Po spoločných rokovaniach v úrade britského premiéra, Zelenského prejave pred oboma komorami britského parlamentu a stretnutí s kráľom Karolom III. si Zelenskyj a Sunak boli pozrieť výcvik ukrajinských vojakov na obsluhu tankov Challenger 2 na juhozápade Anglicka.

Zelenský pri tej príležitosti požiadal aj o dodanie rakiet s dlhším dosahom. Bez takýchto zbraní a tiež bojových lietadiel bude podľa neho vojna na Ukrajine stagnovať.

Sunak ponúkol výcvik ukrajinských pilotov a príslušníkov námornej pechoty – okrem už prebiehajúceho programu, v rámci ktorého vycvičili v Británii 10.000 ukrajinských vojakov.

Upozornil však, že výcvik pilotov na moderné bojové lietadlá môže trvať aj tri roky, pričom dodávku stíhačiek Eurofighter Typhoon by museli schváliť aj európski partneri, ktorí sa na výrobe týchto strojov podieľajú.

Nuž, na Západe nič nového..

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko reaguje na najnovšie kroky Západu: Chcete rozpútať tretiu svetovú vojnu?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti