eReport.sk
Zelenskyj sa sťažoval Macronovi
Volodymyr Zelenskyj a Emmanuel Macron v Kyjeve. Foto: tasr/ap

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi: TENTO ruský teroristický čin bude mať závažné dôsledky!

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu telefonicky hovoril so svojím francúzskym kolegom Emmanuelom Macronom o situácii v Chersonskej oblasti po zničení Kachovskej priehrady.

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi

Obaja lídri hovorili o „environmentálnych a humanitárnych dôsledkoch ruského teroristického činu“, napísal Zelenskyj v príspevku na sociálnej sieti. Zároveň zdôraznil naliehavé potreby Ukrajiny na „eliminovanie katastrofy“. Prezidenti diskutovali aj o možnosti využitia medzinárodných mechanizmov na vyšetrenie tejto udalosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina a Rusko
  2. Poľnohospodárska katastrofa
  3. barbarský čin
  4. Milosrdný Lukašenko?

Macron neskôr na sociálnej sieti uviedol, že Francúzsko v najbližších hodinách pošle Ukrajine potrebnú pomoc, aby mohla lepšie reagovať na zničenú priahradu. „Francúzsko odsudzuje tento brutálny čin, ktorý ohrozuje obyvateľstvo,“ napísal. Ukrajinský prezident Macronovi poďakoval za možnosť zúčastniť sa na minulotýždňovom summite Európskeho politického spoločenstva (EPC) v Moldavsku a za podporu na pôde Bezpečnostnej rady OSN.

Výcvik ukrajinských pilotov

Obaja lídri sa dohodli na pokračujúcej obrannej spolupráci najmä pri ochrane ukrajinského vzdušného priestoru. „Tešíme sa na čo najskorší začiatok výcviku ukrajinských pilotov“ na obsluhu stíhačiek F-16, uviedol Zelenskyj. Prezidenti hovorili aj bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu, očakávaniach od júlového summitu NATO vo Vilniuse a prípravách mierového summitu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa sťažoval Macronovi: TENTO ruský teroristický čin bude mať závažné dôsledky!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php