eReport.sk
Milosrdný Lukašenko?
Aleksandar Lukašenko, foto:tasr

Milosrdný Lukašenko? Bieloruský prezident omilostil Rusku Sapegovú zadržanú s novinárom Pratasevičom

Milosrdný Lukašenko? Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v stredu udelil milosť Ruske Sofii Sapegovej, ktorú v máji 2021 zatkli s jej priateľom novinárom Ramanom Pratasevičom a neskôr odsúdili na šesť rokov väzenia.

Milosrdný Lukašenko?

Sapegovú po prepustení odovzdali delegácii z ruského Prímorského kraja, odkiaľ pochádza. „Naša krajanka Sofia Sapegová dostala jedinečnú šancu začať svoj život odznova,“ uviedol v aplikácii Telegram gubernátor Prímorského kraja Oleg Kožemjako. Dodal, že bola oslobodená na základe jeho žiadosti. Zverejnil videozáznam, na ktorom sa so Sofiou víta pred budovou úradu v Bielorusku. Podľa jeho slov sa má letecky vrátiť do Ruska.

Pratesevičova priateľka

Sapegovú spolu s Pratasevičom zadržali v máji 2021 na letisku v Minsku, keď ich lietadlo na linke z Atén do Vilniusu bieloruská stíhačka prinútila núdzovo pristáť. Zadržanie novinára a jeho priateľky spoločne s odklonom lietadla vyvolalo pobúrenie. USA, Kanada, EÚ aj Británia uvalili na Minsk pre tento incident sankcie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. barbarský čin
  2. Odkaz Putinovi
  3. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti
  4. Zelenskyj poriadne vypenil

Dlhoročné väzenie

Sapegová bola vlani v máji v Bielorusku odsúdená za podnecovanie spoločenskej nenávisti a násilie a vyhrážky. Prataseviča v máji tohto roka odsúdili na osemročné väzenie za podnecovanie terorizmu, organizovanie masových nepokojov, hanobenie bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a ďalšie trestné činy. Novinár však 22. mája oznámil, že bol omilostený.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milosrdný Lukašenko? Bieloruský prezident omilostil Rusku Sapegovú zadržanú s novinárom Pratasevičom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php