eReport.sk
Zelenskyj poriadne vypenil
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj poriadne vypenil: Tvrdé slová na adresu OSN a Červeného kríža!

Zelenskyj poriadne vypenil! Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu uviedol, že ho šokovalo zlyhanie Organizácie Spojených národov a Červeného kríža pri poskytovaní pomoci po zničení Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny. Informoval o tom britský denník Sky News, ktorý správu prevzal z nemeckých médií.

Tvrdé slová na adresu OSN a Červeného kríža!

Nie sú tu. Nedostali sme žiadnu odozvu. Som šokovaný,“ povedal Zelenskyj pre nemecké denníky Bild a Die Welt. Dodal, že ruskí vojaci v povodňami postihnutých oblastiach strieľajú na ukrajinských záchranárov, ktorí sa snažia pomáhať.

Zelenskyj poriadne vypenil

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ vyzval medzinárodné humanitárne organizácie, aby okamžite konali. „Apelujeme na vás, aby ste prevzali zodpovednosť za evakuáciu ľudí z územia Chersonskej oblasti okupovanej Ruskom. Musíme zachrániť životy ľudí, ktorých okupanti odsúdili na smrť,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Messi rozhodol o svojej budúcnosti
  2. Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu
  3. Odkaz Putinovi
  4. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti

Pretrhnutá priehrada

Kachovská priehrada na rieke Dneper v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti sa pretrhla v utorok skoro ráno. Moskva i Kyjev sa z jej zničenia navzájom obviňujú.

Zdroj: tasr/skynews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj poriadne vypenil: Tvrdé slová na adresu OSN a Červeného kríža!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php