eReport.sk
Na kombosnímke Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

Emeritný trestný sudca Harabin reaguje pre eReport na obžalobu ÚŠP: Denník N ju mal skôr ako ja, toto nie je právny štát ale liberálny fašizmus!

Sú mainstreamové médiá procesnou stranou? Na Slovensku zrejme áno. Lebo veď predsa spolu s rôznymi mimovládkami, pomáhajú budovať náš „právny štát.“ A tak sa teda stalo novou obyčajou, že zápisnice z pojednávaní najprv putujú neziskovke, až potom procesnej strane. Ďalšou „trojročnou novotou,“ je fakt, že ak ste obvinený, či obžalovaný, nedozviete sa to tak, ako je v skutočnom právnom štáte dobrým zvykom. Teda od OČTK. Ale z médií. Inak tomu nebolo ani v prípade emeritného trestného sudcu, doktora Štefana Harabina. Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, bývalý podpredseda vlády a minister spravodlivosti, nám povedal viac k svojej obžalobe.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Na kombosnímke zľava Štefan Harabin a Zuzana Čaputová.
  3. Kto stojí za klanom Šimečkovcov?
  4. Právny štát prekvitá

ÚŠP

Hovorkyňa GP SR včera pre Denník N potvrdila, že Lipšicov úrad podal na emeritného sudcu obžalobu. Vinný má byť z hanobenia národa, rasy a presvedčenia a schvaľovania trestného činu. Skadiaľ mal Denník N prvotnú informáciu, nie je jasné.

Obžalobu podali na základe statusu doktora Harabina na sociálnej sieti: „Je historickou povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov. Ktorí so súhlasom Západu zavraždili takmer 15-tisíc civilistov, len preto, že boli Rusi. Teraz ide o osloboditeľskú misiu Ruska na Ukrajine v smere denacifikácie od Hitlerových pohrobkov a banderovcov v riadiacich štruktúrach. Rusko vojnu nikdy nezačína, Rusko vojny vedené proti nemu vždy iba končí v centre agresora.“

Sú mainstreamové médiá procesnou stranou?

A tak ma logicky, ako prvé, keď som ho skontaktovala, zaujímalo, či už dostal text tejto obžaloby a čo presne sa v nej píše.

„Ja žiadnu obžalobu nemám. Dozvedel som sa to tak, že mi zavolala novinárka z Denníka N a chcela k tomu moje vyjadrenie,“ uviedol doktor Harabin na úvod.

Nuž, ak sa toto niekomu naozaj zdá v poriadku a v súlade s princípmi právneho štátu, potom nám asi všetkým pán Boh pomáhaj..

„Ku dnešnému dňu, t.j. 6.6. 2023, som nebol zo strany OČTK vyrozumený ani o výsledkoch vyšetrovania v tejto veci. Čo je základnou povinnosťou orgánov činných v trestnom konaní. Každý obvinený musí byť podľa nášho Trestného poriadku, najprv oboznámený s výsledkami vyšetrovania. Až potom môže nasledovať podľa zákona nasledovať podanie obžaloby,“ pokračuje vyše 40ročný  trestný sudca.

Navyše, náš Trestný poriadok, ako i Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, ktorým je SR viazaná, pozná aj ustanovenia práva na obhajobu a práva na spravodlivý proces. Ak má mainstreamový denník informáciu o podaní obžaloby, skôr ako obžalovaný, pričom vznikajú články akoby už bol rovno odsúdený, ešte stále sa naozaj bavíme o právnom štáte?

Ukrajina

„Napriek tejto do očí bijúcej nezákonnosti zo strany ÚŠP a OČTK, sa už teraz teším . Na otvorenú právnu konfrontáciu na súdnom pojednávaní so Žilinkom a Lipšicom, ktorí zhodne v mene Slovenskej republiky tvrdia a dali tomu i pečiatku Slovenskej republiky, že špeciálna vojenská operácia proti Ukrofašistom na Ukrajine je agresiou.

„Slovenských pomáhačov ukrajinských Banderovcov, rovnako ako i prokurátorov Honza, Nociara, Lipšica a Žilinku za zinscenovanie nezákonného trestného  stíhania za príspevok o Putinovi v krátkom čase odsúdia v procese Norimberg II. so súčasnými fašistami,“ uviedol bývalý podpredseda vlády a minister spravodlivosti SR.

Odplata?

Štefan Harabin sa aj pre eReport opakovane vyjadril na adresu ÚŠP viac ako kriticky. Najmä na šéfovi tohto úradu, Danielovi Lipšicovi nenechal „nitku suchú.“

„Lipšic ako Sorošov chránený druh, sa odjakživa predbiehal v rade. Napríklad podvodne získal justičnú skúšku. Kým iní si museli na jej získanie odpraxovať roky, on ju získal nezákonne. Bez vyžadovanej praxe.

Konštatoval to ústavnoprávny výbor parlamentu v roku 2002. Dokonca ako jediný doteraz v histórii mohol počas skúšky opisovať z notebooku, hoci iným podmienky pritvrdzoval.

Potom, čo zabil na prechode chodca, sa vyvliekol z nepodmienečného trestu, pričom iných predtým za to posielal do basy. Názor zmenil hneď, keď usmrtil chodca. Chápanie spravodlivosti podľa Lipšica je jasné – prísny trest a prísne pravidlá pre všetkých, len pre neho nie!,“ povedal nám nie tak dávno.

Nech je to akokoľvek, pravdou a faktom zostáva, že ak samotný ÚŠP porušuje zákonný postup, v spolupráci s OČTK, v súvislosti s procesným postupom uzavretia vyšetrovania a podania obžaloby, niečo v tomto právnom, teda dánskom štáte, naozaj v poriadku nie je.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Emeritný trestný sudca Harabin reaguje pre eReport na obžalobu ÚŠP: Denník N ju mal skôr ako ja, toto nie je právny štát ale liberálny fašizmus!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php