eReport.sk
barbarský čin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin o zničení Kachovskej priehrady: Je to barbarský čin! Môže za to Kyjev!

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu označil útok na Ruskom okupovanú Kachovskú priehradu na juhu Ukrajinu za „barbarský čin“. Moskva zo zničenia priehrady obviňuje Kyjev.

„Barbarský čin!“

Ide o prvé Putinove verejné vyjadrenie k pretrhnutiu Kachovskej priehrady. V telefonáte so svojím tureckým kolegom Recepom Tayyipom Erdoganom povedal, že ide o „barbarský čin, ktorý povedie k rozsiahlej environmentálnej a humanitárnej katastrofe“, uviedol vo vyhlásení Kremeľ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Ukrajina a Rusko
  3. Poľnohospodárska katastrofa
  4. Poľnohospodárska katastrofa.

Priehrada na rieke Dneper v Ruskom okupovanej časti juhoukrajinskej Chersonskej oblasti bola zničená v utorok skoro ráno. Ukrajina a mnohí západní pozorovatelia sú presvedčení, že ruskí vojaci sami odpálením náloží vyhodili priehradný múr do vzduchu. Špekuluje sa, že tak chceli zabrániť plánovanej ukrajinskej protiofenzíve.

Vytvorenie medzinárodnej komisie

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu navrhol Putinovi aj ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému vytvorenie medzinárodnej komisie na vyšetrenie zničenia Kachovskej priehrady.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin o zničení Kachovskej priehrady: Je to barbarský čin! Môže za to Kyjev!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php