eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Zelenskyj nešetril kritikou: Ruská okupácia Černobyľu priviedla svet na pokraj katastrofy

Ruská armáda priviedla svet na pokraj katastrofy, keď ovládla areál bývalej jadrovej elektrárne v ukrajinskom meste Černobyľ, povedal v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pri príležitosti 36. výročia černobyľskej jadrovej havárie.

„Svet bol opäť na pokraji katastrofy“, pretože Rusko zaobchádzalo s černobyľskou zónou „ako s obyčajným bojiskom, s územím, kde sa ani nesnažili dbať na jadrovú bezpečnosť“, povedal Zelenskyj počas tlačovej konferencie s generálnym riaditeľom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafaelom Grossim.

„Žiadna krajina na svete nepredstavovala od roku 1986 takú veľkú hrozbu pre jadrovú bezpečnosť v Európe a vo svete ako Rusko od 24. februára,“ zdôraznil Zelenskyj.

Práve 24. februára Vladimir Putin nariadil ruskej armáde, aby zaútočila na Ukrajinu

Podľa Grossiho bola situácia v Černobyle, odkiaľ sa ruskí vojaci stiahli koncom marca, „absolútne abnormálna a veľmi, veľmi nebezpečná.“ Dodal, že v areáli bývalej elektrárne budú vykonane „špeciálne práce“ zamerané na obnovu poškodenej infraštruktúry.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf tureckej diplomacie Mevlüt Čavušoglu
  2. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj nešetril kritikou: Ruská okupácia Černobyľu priviedla svet na pokraj katastrofy

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie