eReport.sk
Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
Foto: tasr/ap

USA prišli so šokujúcou správou: Ruská armáda popravila Ukrajincov. Tí sa chceli vzdať!

Spojené štáty majú dôveryhodné informácie o tom, že ruskí vojaci v Donbase popravili Ukrajincov, ktorí sa chceli vzdať. Na pôde OSN to uviedla osobitná americká vyslankyňa pre medzinárodné trestné právo Beth Van Schaacková. TASR informáciu prevzala vo štvrtok z televízie CNN.

USA má dôveryhodné informácie

Máme dôveryhodné informácie, že ruská vojenská jednotka operujúca v blízkosti Donecku popravila Ukrajincov, ktorí sa pokúšali vzdať, namiesto toho, aby ich zajala,“ povedala v stredu Van Schaacková.

Išlo by o porušenie základného princípu vojnového práva, uvádza vyslankyňa USA

Ak sa tieto správy potvrdia, išlo by o porušenie základného princípu vojnového práva – zákazu hromadnej popravy civilistov a bojovníkov, ktorí sú vyradení z boja z dôvodu kapitulácie, zranenia alebo inej formy nespôsobilosti,“ pokračovala americká vyslankyňa.

Podľa nej má Washington z Ukrajiny aj vierohodné správy o popravách civilistov so zviazanými rukami, o známkach mučenia na telách obetí, ako aj o „hrôzostrašnom“ sexuálnom násilí páchanom na ženách a dievčatách.

Bude vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.

Zábery a správy tohto druhu naznačujú, že zverstvá (páchané na Ukrajine) nie sú dôsledkom konania niektorých jednotiek alebo jednotlivcov, ktorí sa ‚spustili z reťaze‘. Odhaľujú skôr hlboko znepokojujúci vzorec systematického zlého zaobchádzania vo všetkých oblastiach, kde operujú ruské sily,“ uviedla. „Náš odkaz ruskému vojenskému a politickému vedeniu je tento – svet vidí (čo sa deje) a vy budete (za svoje činy) niesť zodpovednosť,“ dodala Van Schaaková.

Zdroj: tasr/CNN


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA prišli so šokujúcou správou: Ruská armáda popravila Ukrajincov. Tí sa chceli vzdať!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti