eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr/ap

Taliansky premiér Draghi telefonoval so Zelenským: Vyjadril podporu Ukrajine

Taliansky premiér Mario Draghi v stredu telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorému povedal, že Rím plne podporuje Ukrajinu a je pripravený prispieť k nájdeniu trvalého riešenia krízy na Ukrajine. Oznámila to kancelária talianskeho premiéra.

Draghi telefonoval so Zelenským

Lídri počas telefonátu hovorili o najnovšom vývoji situácie na Ukrajine a pomoci, ktorú Ukrajina dostáva, aby dokázala čeliť ruskej invázii, uvádza sa vo vyhlásení Draghiho kancelárie.

Pokračuje dialóg s talianskym premiérom Mariom Draghim. Informoval som ho o pokroku pri odrážaní ruskej agresie. Som vďačný za to, že sa Taliansko zapojilo do vyšetrovania ruských zločinov proti ľudskosti. Oceňujem aj principiálnu podporu sprísnenia sankcií proti agresorovi,“ uviedol na sociálnej sieti Twitter po telefonáte Zelenskyj.

Zároveň poďakoval Taliansku za to, že poskytlo útočisko viac ako 100.000 Ukrajincom, ktorí pre vojnu museli opustiť svoje domovy. Ukrajinský prezident dodal, že s Draghim hovoril aj o zaangažovanosti Talianska v budúcich ukrajinských bezpečnostných zmluvách.

Bude vás zaujímať:

  1. Volodymyr Zelenskyj
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (vpravo) a generálny tajomník OSN António Guterres počas stretnutia 26. apríla 2022 v Moskve.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Rusko bude naďalej pomáhať
  5. Na satelitnej snímke ukrajinské prístavné mesto Mariupol a oceliarne Azovstaľ.
  6. Taliansky premiér Mario Draghi počas rokovania v tureckej Ankare.

Kancelária talianskeho premiéra v stredu informovala, že Draghi sa 10. mája vo Washingtone stretne s americkým prezidentom Joeom Bidenom, s ktorým bude okrem iného rokovať aj o vojne na Ukrajine.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansky premiér Draghi telefonoval so Zelenským: Vyjadril podporu Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti