eReport.sk
Protest v Madride, foto:tasr/ap

Masívny protest proti NATO: Tisíce ľudí v Madride požaduje rozpustenie aliancie!

Tisíce ľudí demonštrovali v nedeľu v španielskom meste Madrid, kde sa budúci týždeň uskutoční summit Severoatlantickej aliancie. Požadovali „rozpustenie NATO“ a uzavretie amerických vojenských základní v Španielsku. TASR prevzala správu z agentúry DPA.

Rozpustenie aliancie

Na transparentoch sa objavili nápisy ako napríklad „Nie NATO, nie vojne, za mier“. Účastníci protestného pochodu smerujúceho zo železničnej stanice Atocha na námestie Plaza de Espaňa kritizovali okrem iného zvyšovanie výdavkov na armádu. DPA si všíma, že sa však vôbec nevenovali odsúdeniu ruskej vojny na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kvety a sviečky sú položené po stredajšom útoku muža v nórskom meste Kongsberg.
  2. Na snímke nosná raketa Falcon 9 s kozmickou loďou Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala zo štartovacieho komplexu v Kennedyho vesmírnom stredisku NASA na Floride v piatok 8. apríla 2022.

Masívny protest v metropole Španielska

Podľa oficiálnych údajov sa na proteste zhromaždilo okolo 2200 ľudí, organizátori udávajú 30.000 demonštrantov. Zhromaždenie, na ktoré dohliadalo množstvo policajtov, prebehlo pokojne. Prítomní boli tiež zástupcovia vládnej krajne ľavicovej strany Spoločne môžeme (Unidas Podemos), ktorá je koaličným partnerom socialistov (PSOE) premiéra Pedra Sáncheza.

Kritický postoj voči NATO

Ako pripomína DPA, Unidas Podemos sa v roku 2015 síce vzdali požiadavky vystúpenia Španielska z NATO, avšak voči Aliancii zastávajú naďalej kritický postoj.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Masívny protest proti NATO: Tisíce ľudí v Madride požaduje rozpustenie aliancie!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti