eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, foto:tasr

Zelenskyj Netanjahuovi: Verím, že naša spolupráca bude zodpovedať bezpečnostným výzvam, ktorým čelíme!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok telefonicky zablahoželal Benjaminovi Netanjahuovi k víťazstvu jeho strany Likud v predčasných izraelských parlamentných voľbách, ktoré sa konali minulý utorok. Oznámila to Netanjahuova kancelária, ktorá rozhovor označila za „vrelý a osobný“.

Zelenskyj gratuloval Netanjahuovi

Expremiér Netanjahu podľa vyhlásenia svojho úradu poďakoval Zelenskému a v telefonáte „zopakoval to, čo povedal počas predvolebnej kampane, že po nástupe do funkcie (predsedu vlády) bude vážne uvažovať o ukrajinskej otázke“.

Bezpečnostné riziká

Zelenskyj uviedol, že Netanjahuovi zablahoželal a „zaželal mu úspešné zostavenie novej vlády“. „Vyjadril som nádej, že úroveň (ukrajinsko-izraelskej) spolupráce bude zodpovedať bezpečnostným výzvam, ktorým naše krajiny čelia,“ napísal na sociálnej sieti Twitter.

Hovor medzi oboma predstaviteľmi sa podľa Netanjahuovej kancelárie uskutočnil prostredníctvom šifrovanej aplikácie Signal. Zelenskyj koncom októbra uviedol, že vidí „pozitívny trend“ vo vzťahoch s Izraelom. Takto reagoval na skutočnosť, že si Ukrajina a Izrael vymenili informácie spravodajských služieb o tom, že Rusko používa iránske drony vo vojne na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
 2. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
 3. Biden opäť vyzýva Kongres
 4. Dobré správy
 5. Minister hospodárstva SR Karel Hirman.
 6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 7. Stret armád
 8. Sankcií nie je nikdy dosť
 9. Na ilustračnej snímke izraelskí vojaci.
 10. Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
 11. Izraelský minister obrany Benny Ganc.

Ukrajinský prezident sa tak vyjadril po tom, ako kritizoval neutralitu Izraela vo vojne na Ukrajine. Uviedol pritom, že rozhodnutie Izraela nepodporiť Kyjev uľahčilo vznik vojenského partnerstva Ruska a Iránu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj Netanjahuovi: Verím, že naša spolupráca bude zodpovedať bezpečnostným výzvam, ktorým čelíme!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti