eReport.sk
Joe ide narovnávať vzťahy
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Biden pred voľbami opäť vyzýval Američanov: Musíme spoločné chrániť demokraciu!


Americký prezident Joe Biden pred utorkovými voľbami do oboch komôr Kongresu varoval, že víťazstvo republikánov by mohlo oslabiť demokratické inštitúcie krajiny a zmariť mnohé úspechy jeho vlády.

„Cítime v kostiach, že naša demokracia je ohrozená a vieme, že toto je vaša chvíľa na jej obranu,“ povedal Biden pred jasajúcim davom na pôde univerzity v meste Bowie neďaleko Washingtonu.

„Moc je vo vašich rukách,“

dodal.

Podľa predpovedí nestranných analytikov republikáni majú potenciál dosiahnuť v kongresových voľbách úspechy a ovládnuť nielen Snemovňu reprezentantov, ale aj Senát.

Aj keby republikáni podľa AFP získali kontrolu iba nad Snemovňou reprezentantov, zmarilo by to Bidenovu legislatívnu agendu na posledné dva roky jeho prvého funkčného obdobia a potenciálne by to mohlo viesť k oslabeniu podpory Washingtonu Ukrajine, ktorá čelí ruskej invázii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nehoda v Bratislave, obete, tragická nehoda
  2. Musí sa to zmeniť
  3. Predseda Smeru o Orbánovi
  4. Ilustračné foto

Bývalý prezident Donald Trump v pondelok pred svojimi podporovateľmi na zhromaždení v meste Vandalia v americkom štáte Ohio oznámil, že v utorok 15. novembra plánuje na Floride urobiť „veľké vyhlásenie“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden pred voľbami opäť vyzýval Američanov: Musíme spoločné chrániť demokraciu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: