tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

EÚ podporí cezhraničnú spoluprácu. Týka sa Ukrajiny, Maďarska, Slovenska a Rumunska

EÚ v rámci svojej politiky súdržnosti poskytne viac ako 66 miliónov eur na cezhraničnú spoluprácu s Ukrajinou v oblasti zdravia, životného prostredia a administratívnych kapacít. Informuje o tom spravodajca TASR na základe informácií Európskej komisie (EK).

V rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg NEXT Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina bude k dispozícii viac ako 66 miliónov eur v období rokov 2021 – 2027.

Štáty budú spolupracovať aj na ochrane prírody

Jeho prostredníctvom budú tri členské štáty EÚ (Maďarsko, Rumunsko a Slovensko) a Ukrajina spolupracovať v oblasti rovnakého prístupu k zdravotnej starostlivosti a väčšej odolnosti systémov zdravotnej starostlivosti. Pomôže aj pri zavádzaní udržateľných riešení v oblasti adaptácie na zmenu klímy a prevencie rizika prírodných katastrof.

Zúčastnené krajiny budú spolupracovať aj na ochrane prírody, podpore zelenej infraštruktúry a posilnení udržateľného cestovného ruchu. Program tiež pomôže zosúladiť štandardy členských štátov EÚ a Ukrajiny v záujme efektívnej verejnej správy.

V hre je takmer 600 miliónov eur

Projekty budú podporovať právnu a administratívnu spoluprácu s cieľom riešiť spoločné prekážky v pohraničných regiónoch a zároveň podporovať spoluprácu medzi občanmi, občianskou spoločnosťou a inštitúciami.

V rámci celej EÚ bolo na programy spolupráce Interreg NEXT na obdobie 2021 – 2027 vyčlenených 1,1 miliardy eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR), Nástroja susedstva a rozvojovej a medzinárodnej spolupráce (NDICI) a Nástroja predvstupovej pomoci (IPA). Na päť programov Interreg medzi členskými štátmi a Ukrajinou  sa poskytne takmer 600 miliónov eur.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ podporí cezhraničnú spoluprácu. Týka sa Ukrajiny, Maďarska, Slovenska a Rumunska

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku