eReport.sk
Na ilustračnej snímke biskupi čakajú na letisku na prílet lietadla s pápežom Františkom 12. septembra 2021 v Bratislave. Foto: tasr

Zdražovanie trápi aj biskupov, apelujú na politikov: Zachovajme si vnímavosť, podeľme sa s chudobnými!

Biskupi apelujú na predstaviteľov štátu, aby zmiernili ťaživý dosah rastúcich cien na život ľudí. V piatok o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

Z iniciatívy Svätého Otca Františka sa v piatok slávi Medzinárodný deň ľudského bratstva. Biskupi pripomínajú, že patríme do veľkej ľudskej rodiny a, vyjadrené slovami pápeža, „všetci sme na jednej lodi“. Veriacich a ľudí dobrej vôle pozývajú k podpore bratstva a solidarity. „Urobme tak konkrétnym spôsobom prostredníctvom farských či diecéznych charít. Zachovajme si vnímavosť voči ľuďom, ktorí sa dostali do zlej situácie a podeľme sa s chudobnými,“ uviedli biskupi.

Chcú od politikov prípravu systémových riešení

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, košický arcibiskup Bernard Bober a prešovský arcibiskup Ján Babjak apelujú na každého, aby nehľadel iba na seba a svoje záujmy, ale bral ohľad aj na druhých.

„Zároveň v situácii plošného zvyšovania cien energií a potravín k nám stále naliehavejšie dolieha hlas slovenských rodín. Apelujeme preto dôrazne aj na predstaviteľov štátu a žiadame ich o prípravu systémových riešení, ktoré by zmiernili ťaživý dosah rastúcich cien na život bežných ľudí,“ dodali biskupi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chaos na konzervatívnej scéne
  2. Katolícki biskupi Slovenska.
  3. Štefan Kľúčik (uprostred) celebruje svätú omšu.
  4. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdražovanie trápi aj biskupov, apelujú na politikov: Zachovajme si vnímavosť, podeľme sa s chudobnými!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php