eReport.sk
Katolícki biskupi Slovenska.
Katolícki biskupi Slovenska. Foto: tkkbs.sk/Peter Zimen

Biskupi vyzvali na očkovanie proti covidu: Je to konkrétny a zrelý prejav našej viery v Boha!

Najvyšší predstavitelia katolíckej cirkvi na Slovensku prezentujú vo videu spoločné vyhlásenie biskupov, ktorým vyzývajú na očkovanie proti novému koronavírusu. O vyhlásení informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, košický arcibiskup Bernard Bober a prešovský arcibiskup Ján Babjak vo videu upozorňujú na rastúci počet chorých i preťaženosť zdravotníkov, a tým i ohrozenie celého systému zdravotníckej starostlivosti v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Žiadajú preto „o vypočutie, aby kresťanské spoločenstvo urobilo správny krok“, a vyzývajú na vakcináciu.

„Očkovanie je veľká pomoc pre zastavenie pandémie a pre záchranu tisícok ľudských životov,“ zdôraznili. Upozornili, že vakcína chráni očkovaného i jeho najbližších, pripomenuli v tejto súvislosti preto i slová pápeža Františka, že „zaočkovať sa je prejavom lásky k blížnemu“.

Arcibiskupi vyzývajú kňazov, aby šírili osvetu, podporovali a nabádali veriacich na očkovanie. „V čase šíriacej sa choroby je to konkrétny a zrelý prejav našej viery v Boha,“ deklarovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biskupi vyzvali na očkovanie proti covidu: Je to konkrétny a zrelý prejav našej viery v Boha!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre