eReport.sk
Štefan Kľúčik (uprostred) celebruje svätú omšu.
Štefan Kľúčik (uprostred) celebruje svätú omšu. Foto: pominovec.webnode.sk

Farár z Bolešova sa tvrdo obul do očkovania: Radšej zomriem na covid, ale slobodný!

Farár Štefan Kľúčik z obce Bolešov (okres Ilava) sa rozhodol na svojej omši verejne vyjadriť svoj negatívny názor na očkovanie. V rámci kázne ľudí odrádzal od toho, aby sa dali zaočkovať. Nakazenie sa koronavírusom je podľa neho menej vážna vec ako strata slobody. Od vakcíny odrádzal občanov aj v tohtotýždňových farských oznamoch.

„Veď radšej nech ma nakazí covidom môj neočkovaný či očkovaný brat, sestra, ako by som jeho alebo seba musel vidieť šikanovaného týmto štátom a oberaného o slobody, práva či majetok,“ zdôraznil kňaz podľa Nového času. Kňaz sa týmto stanoviskom pravdepodobne snaží vyjadriť význam slobody pre veriacich.

V popredí farár z farnosti Bolešov, Štefan Kľúčik. – Foto: pominovec.webnode.sk

„A za seba, radšej zomriem slobodný na covid ako neslobodný vo väzení len preto, že ich vakcínu už nepotrebujem, nechcem alebo nemôžem, lebo som pochopil, že ide len o neustálu manipuláciu a vydieranie,“ doplnil.

Rieši ho už žilinský biskup

Vyzerá to tak, že veriaci z Bolešova pre tieto kňazove slová pochopenie možno mali, no to isté sa rozhodne nedá povedať o Konferencii biskupov Slovenska (KBS). Kňazove vyhlásenia majú byť totižto v rozpore s vyhláseniami KBS, ktorá veriacim odporúča očkovať sa a kňaza už rieši žilinský biskup, ktorý za toto konanie pravdepodobne vyvodí dôsledky. Samotný kňaz Kľúčik sa bráni, že svoje vyhlásenia neprezentoval ako vyhlásenia cirkvi.

Podľa kňaza vyhlásenie KBS nezahŕňalo niektoré skupiny

„Biskupi len chceli povzbudiť ohrozené skupiny ľudí k očkovaniu, ako sú aj oni sami, teda hlavne starších a ustrašených. No určite sa to netýka tých, čo covid prekonali, mladých do 35 rokov a tých, ktorým to neodporučí ich obvodný či odborný lekár. To, že diskriminačné nariadenia štátu neakceptujú týchto ľudí, čo to prekonali, tých, čo nemôžu byť vakcinovaní, či tých mladých, čo nepotrebujú nijakú vakcínu, neznamená, že sa majú dať tieto skupiny očkovať a že by títo boli zahrnutí do vyhlásenia KBS,“ napísal kňaz.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Farár z Bolešova sa tvrdo obul do očkovania: Radšej zomriem na covid, ale slobodný!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre