eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok. Foto: tasr

VIDEO Pellegriniho poslanec tvrdí, že koalícia v parlamente porušila zákon: Dali to na hulváta!

Vládna koalícia dnes v Národnej rade SR hulvátsky porušila zákon, len aby mohla v rozpore s rokovacím poriadkom opäť otvoriť zbytočnú tému drog, upozornil vo štvrtok v pléne NR SR nezaradený poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

„Vládna koalícia už nemá absolútne žiadne zábrany. Keď mala zmeniť ústavu kvôli referendu o predčasných voľbách, zaklínala sa, že nie je možné skôr ako šesť mesiacov rokovať o tom istom zákone. Dnes zrazu bez akýchkoľvek problémov zaradil predseda parlamentu na rokovanie návrh liberálnych poslancov OĽaNO na zmiernenie trestov za užívanie marihuany, hoci ešte v novembri sa týmto návrhom zaoberal parlament. Pre vládnu koalíciu platí: drogy áno, ústavné právo občanov nie,“ povedal poslanec HLASu Matúš Šutaj Eštok.

Zmierňovanie trestov za drogy je pre nich natoľko dôležité, že sú kvôli nemu ochotní porušiť zákon o rokovacom poriadku.

Hlas v tlačovej správe vo štvrtok napísal, že to považuje za nehorázne. Strana uviedla, že v čase extrémneho zdražovania nedokáže koalícia ponúknuť žiadne efektívne opatrenia na jeho zmiernenie. Má však, ako Hlas upozornil, čas a energiu zaoberať sa nezmyslami, ktoré skutočne nie sú najväčšími problémami Slovenska. „Všetky mimoriadne schôdze o aktuálnych problémov zdražovania, zdravotníctva či pandémie vládna koalícia ani len neotvorila. Zato zmierňovanie trestov za drogy je pre nich natoľko dôležité, že sú kvôli nemu ochotní porušiť zákon o rokovacom poriadku a otravovať touto témou utrápených ľudí na Slovensku,“ dodal Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: fb/sutajestokm

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini počas svojho plamenného prejavu v štúdiu TA3
  2. Matúš Šutaj Eštok v štúdiu RTVS.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegriniho poslanec tvrdí, že koalícia v parlamente porušila zákon: Dali to na hulváta!