eReport.sk
Kto nahradí rezignovaného Lengvarského?
Igor Matovič a Vladimír Lengvarský, Foto: tasr

Zdravotné sestry sa majú vyjadriť k návrhu zvýšenia ich platov. Vnímajú ho rozpačito

Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek vyzýva sestry, aby vyjadrili názor k návrhu zvýšenia ich platov, ktoré vo štvrtok (18. 8.) predstavili minister financií Igor Matovič (OĽANO) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). „Kontaktujte základnú odborovú organizáciu vo vašom meste a vyjadrite sa k návrhu,“ uviedlo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
  2. Španielsko, zdravotníci, covid
  3. Richard Raši
  4. operácia implantácia mikroskopické rádioaktívne zrná rakovina prostata
  5. Robert Fico (uprostred) gestikuluje počas tlačovky Smeru-SD.

Združenie zároveň skonštatovalo, že návrh prináša historicky najvyššie zvyšovanie miezd zdravotných sestier. „Teší nás, že vláda vníma kritickú situáciu a dôležitosť sestier v zdravotníctve. Oceňujeme, že po dlhých rokovaniach vláda zaviedla k finančnému ohodnoteniu aj roky praxe,“ podotklo.

Návrh podľa neho treba zvážiť. „Veríme, že konštruktívnou diskusiou dospejeme k návrhu, s ktorým budú spokojné obe strany,“ dodalo.

Koeficient minimálnej mzdy sestrám bez praxe by sa mal podľa návrhu zvýšiť z 0,89 na jedennásobok priemernej mzdy, pri sestrách so špecializáciou zase z 1,06 na 1,1-násobku priemernej mzdy. Platy sa majú odvíjať aj od odpracovaných rokov. Má to byť predmetom verejnej diskusie.

Nad návrhom vyjadrila sklamanie Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Skonštatovala, že očakávala akceptovanie ich návrhov, no nestalo sa tak. Vláda podľa nej nenaplnila ani programové vyhlásenie, v ktorom hovorí o zvýšení miezd sestier a pôrodných asistentiek na minimálne 110 percent priemerného zárobku v národnom hospodárstve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdravotné sestry sa majú vyjadriť k návrhu zvýšenia ich platov. Vnímajú ho rozpačito

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti