tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Španielsko, zdravotníci, covid
Ilustračné foto: shutterstock/zenytal

Ambulancie kritizujú, že nie sú súčasťou návrhu zvýšenia platov. „Je to vrchol arogancie!“ hovoria

Ambulantní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti kritizujú, že nie sú súčasťou návrhu zvýšenia platov. Na zvýšenie miezd sestier nemajú zdroje, a bez nich budú musieť ambulancie zavrieť. Skonštatoval to prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) Marián Šóth v reakcii na návrh zvýšenia miezd sestier v nemocniciach.

„Napriek tomu, že zvýšenie platov sestrám prajeme a považujeme ho za nevyhnutné, ostro protestujeme proti riešeniam, ktoré cielene vynechávajú ambulantný sektor,“ skonštatoval. Podotkol, že ambulantní poskytovatelia pokrývajú približne 60 percent zdravotnej starostlivosti, no sú systematicky vystavovaní prístupu, ktorý vedie k rozkladu celého sektora.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  2. zdravotné sestry
  3. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.

Na zvýšenie miezd sestrám podľa Šótha nemajú ambulantní poskytovatelia zdroje. Upozornil, že bez sestier budú musieť ambulancie zavrieť. „Dvere pre pacientov budú musieť zavrieť aj naše Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Ich činnosť je postavená výlučne na sestrách, ktoré nebudú môcť zaplatiť tak, aby konkurovali nemocniciam,“ zdôraznil.

Skritizoval i stanovisko ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), že financovanie ambulantného sektora stojí na úrovni rokovaní medzi zdravotnými poisťovňami a samotnými poskytovateľmi. „To, že nás odkazujú na rokovania so zdravotnými poisťovňami, navyše, s dôvetkom, že dohoda bude závisieť od rozpočtu, považujeme za vrchol arogancie,“ dodal.

Návrh zvýšenia platov sestrám v ústavných zdravotníckych zariadeniach predstavili vo štvrtok (18. 8.) Lengvarský a minister financií Igor Matovič (OĽANO). Koeficient minimálnej mzdy sestrám bez praxe by sa mal podľa návrhu zvýšiť z 0,89 na jedennásobok priemernej mzdy, pri sestrách so špecializáciou zase z 1,06 na 1,1-násobku priemernej mzdy. Platy sa majú odvíjať aj od odpracovaných rokov. Má to byť predmetom verejnej diskusie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ambulancie kritizujú, že nie sú súčasťou návrhu zvýšenia platov. „Je to vrchol arogancie!“ hovoria

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku