eReport.sk
Foto: facebook kati24

Zázračný pôrod. Mladá žena porodila devätorčatá

Žena z afrického štátu Mali porodila v utorok (4. 5.) v Maroku devätorčatá a všetkým bábätkám sa “darí dobre”, informovala malijská vláda. Marocké úrady však ešte správu nepotvrdili. Išlo by o extrémne zriedkavý prípad, uviedla tlačová agentúra AFP.

Malijská vláda previezla letecky 25-ročnú Halimu Cisseovú, ženu zo severu chudobného západoafrického štátu, do Maroka 30. marca, aby tam dostala lepšiu lekársku starostlivosť. Pôvodne sa očakávalo, že žena čaká sedmorčatá. Prípady žien, ktoré úspešne v riadnom termíne porodia sedmorčatá, sú zriedkavé – a devätorčatá sú ešte zriedkavejšie.Hovorca marockého ministerstva zdravotníctva Rašíd Kúdharí uviedol, že nemá žiadne informácie o takomto početnom pôrode v niektorej z marockých nemocníc.

Zdroj: Facebook asyikfm

Očakávali „iba” sedem detí

Malijské ministerstvo zdravotníctva však vo vyhlásení napísalo, že Cisseová porodila cisárskym rezom päť dievčat a štyroch chlapcov. „Matke a bábätkám sa zatiaľ darí dobre,” povedala pre malijská ministerka zdravotníctva Fanta Sibyová. Dodala, že ju o tom informoval malijský lekár, ktorý sprevádza Cisseovú v Maroku. „Domov sa majú vrátiť do niekoľkých týždňov,” doplnila ministerka.

Lekári sa obávali o Cisseovej zdravie a aj toho, či majú bábätká šancu na prežitie. Malijské ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že vyšetrenia ultrazvukom vykonané v Mali aj v Maroku ukazovali, že Cisseová čaká sedem detí.

Sibyová zablahoželala lekárskym tímom v Mali a Maroku, ktorých profesionalita je zdrojom šťastného konca tohto tehotenstva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport