eReport.sk
My nie sme vo vojne!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Maďarsko opäť udrelo vetom: Šiesty balík sankcií proti Rusku sa možno konať nebude!


Maďarsko mieni opäť vetovať šiesty balík sankcií Európskej únie voči Rusku, na ktorom sa členské krajiny Únie dohodli na bruselskom summite v pondelok a ktorý má byť kompletizovaný vo štvrtok. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie týždenníka Heti Világgazdaság, podľa ktorého Maďarsko teraz namieta proti zaradeniu patriarchu Kirilla na sankčný zoznam.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej luxemburský premiér Xavier Bettel.
  2. Súd EÚ rozhodol
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  4. Orbán apeluje
  5. Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva.
  6. Na kombosnímke zľava Viktor Orbán a Karl Pachner.

Týždenník pripomína, že Maďarsko v rámci uvedeného balíčka po vznesení námietok dostalo výnimku z embarga na dovoz ruskej ropy. Podľa mediálnych informácií je terajším dôvodom vetovania zaradenie najvyššieho predstaviteľa ruskej pravoslávnej cirkvi a blízkeho spojenca prezidenta Vladimira Putina patriarchu Kirilla na zoznam Rusov, ktorým chce Európska únia zamraziť majetok a zakázať vstup na svoje územie, píše Heti Világgazdaság.

Pretrhol sa proces prijímania celého balíka

Vláda premiéra Viktora Orbána už dávnejšie avizovala, že s takýmto krokom nesúhlasí, avšak v uplynulých dňoch sa v súvislosti s bruselským summitom o tom nehovorilo.

V stredu ráno sa stretli veľvyslanci členských krajín eurobloku s cieľom sformovať konečnú verziu šiesteho sankčného balíka. Pri tejto príležitosti avizovala maďarská strana, že Kirilla by chcela z uvedeného zoznamu vymazať. Tým sa pretrhol proces prijímania celého balíka, dodáva týždenník.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarsko opäť udrelo vetom: Šiesty balík sankcií proti Rusku sa možno konať nebude!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne