eReport.sk
Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám
Heger vraj chce zrušiť usmernenie k tranzíciám. Ilustračné foto: tasr

Zásadné rozhodnutie na odvolanej vláde? Heger: O migoch rozhodneme my!

Zásadné rozhodnutie na odvolanej vláde? O odovzdaní stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu rozhodne vláda po dokončení medzinárodných rokovaní, potvrdil v stredu dočasne poverený premiér Eduard Heger. „Je konsenzus celej vlády migy na Ukrajinu poslať. Teraz čakáme na medzinárodné rokovania, ktoré musia dobehnúť,“ uviedol.

Zásadné rozhodnutie na odvolanej vláde?

Deklaroval, že spôsob poskytnutia techniky bude v súlade s Ústavou SR a verejnosť sa ho dozvie po dokončení medzinárodných rokovaní.

Heger sľúbil Zelenskému naše stíhačky

Ešte vo februári ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oficiálne požiadal Slovensko o dodanie stíhačiek MiG-29 na obranu pred ruskou agresiou. Heger vtedy povedal, že Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo. Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď deklaruje, že migy už Slovensko nebude používať a na obranu SR nie sú dôležité, pričom za ne môže získať financie. Zásadné rozhodnutie na odvolanej vláde?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Občan verejne naložil Matovičovi
  2. Slovensko potrebuje mier
  3. Heger reaguje na Sulíkovu výzvu
  4. Čaputová žije v paralelnom vesmíre
  5. Richard Raši
  6. Ako prasce v žite!

Odvolaná vláda bez kompetencie?

Politici následne riešili, či má dočasne poverená vláda kompetenciu rozhodnúť o darovaní stíhačiek. Diskutovalo sa o možnosti, aby o tom rozhodol parlament, alebo aby k tomu zaviazal vládu.

Naď: O odovzdaní migov Ukrajine vláda nerozhodla, iba neformálne diskutovala

Minister načrtol, že kabinet oboznámil s ponukou, ktorú dostalo Slovensko a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko hovoril o technických aspektoch. Všetci zúčastnení ministri sa zhodli, akým spôsobom rozhodnúť o odovzdaní stíhačiek. „Z hľadiska právneho máme úplne jasno ako to ideme urobiť,“ uviedol. Naď tiež potvrdil, že niektoré migy budú slúžiť na Ukrajine vzhľadom na technický stav len na náhradné diely. Potvrdil aj zámer odovzdať stíhačky spoločne s Poľskom a naďalej o tom rokujú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zásadné rozhodnutie na odvolanej vláde? Heger: O migoch rozhodneme my!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti