eReport.sk
Čaputová žije v paralelnom vesmíre
Zuzana Čaputová prichádza na summit NATO v Madride 29. júna 2022. Foto: tasr/ap

Exminister Maďarič: Prezidentka Čaputová žije v paralelnom vesmíre, ani Stalin to lepšie nevymyslel!

Čaputová žije v paralelnom vesmíre. Exminister kultúry a bývalý politik Marek Maďarič (vtedy Smer-SD) si myslí, že prezidentka SR Zuzana Čaputová žije na inej planéte. Tvrdí, že jej pochvala na adresu dnes už bývalého ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského nie je na mieste. Lengvarský toho podľa neho na ministerstve „domrvil“ viac než dosť.

Potešilo ju umožnenie zmeny pohlavia?

„Možno, že žijeme v inom vesmíre, ale ak niečo tento generál za sebou zanechal na ministerstve (okrem zmienenej vyhlášky), tak to bola stopa hlbokej pasivity, ignorancie akútnych problémov, vyhýbania sa zodpovednosti alebo únikov cez jednovetné a nič nehovoriace stanoviská,“ uviedol Maďarič.

Čaputová sa však podľa neho možno potešila z liberálnej agendy, ktorú Lengvarský na ministerstve presadzoval. „Prezidentku Čaputovú muselo tešiť, že jedna životne dôležitá aktivita sa Lengvarskému predsa len podarila – podpísať vyhlášku, ktorá povoľuje úradnú zmenu pohlavia aj bez chirurgického zákroku na pohlavných orgánoch,“ ironicky skonštatoval.

Sporné memorandum

Jedným z vážnejších zlyhaní Lengvarského je pravdepodobne aj sporné memorandum s lekármi. To v sebe evidentne skrýva aj časti, ktoré v médiách vôbec neboli preberané. Minister spravodlivosti sa napríklad teraz snaží na základe memoranda pohroziť riaditeľom nemocníc 15-ročným trestom odňatia slobody.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Patrí politika do práva?
  2. Kde sú Slováci a Slovenky?
  3. Občan verejne naložil Matovičovi
  4. Slovensko potrebuje mier

„Ani Stalin, ktorý zomrel presne pred 70 rokmi, by to lepšie nevymyslel. Namiesto toho, aby štát financovaním zdravotníctva, jeho materiálnym vybavením, opatreniami vo vzdelávaní a ďalšími zastavil úbytok lekárov a sestier, našiel rýchle a geniálne riešenie. Riaditeľ nemocnice, ktorý nezabezpečí dostatok personálu, pôjde do basy. Až na pätnásť rokov,“ konštatuje Maďarič. „Konečne to teda vieme. Lekári a sestry rastú na každom strome, aj peňazí na ich platy je dostatok, len tí neschopní, nepoctiví riaditelia nemocníc nie a nie po nich siahnuť. Výsmech? Fraška? Nie – výpovedný obraz súčasnej vládnej garnitúry, ktorá v memorande s lekárskymi odbormi na seba vzala záväzok zavedenia trestnoprávnej zodpovednosti vedenia nemocníc,“ dodal, opäť do značnej miery ironicky.

Heger ako skúsený predajca vodky

Ministrom zdravotníctva sa stal po Lengvarskom premiér Eduard Heger (Demokrati). Ten síce dozaista nemá čas nazvyš, no aj tak šéfuje Úradu vlády SR a dvom ministerstvám. „Predpoklady na to má, veď kedysi propagoval výborné, osviežujúce účinky vodky počas pracovnej doby, možno presne v duchu zaručených receptov našich starých mám, každé ráno za jeden nalačno,“ dodáva a krúti hlavou nad Hegerom Maďarič.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Maďarič: Prezidentka Čaputová žije v paralelnom vesmíre, ani Stalin to lepšie nevymyslel!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti