eReport.sk
Slovensko potrebuje mier
Predseda Smeru Robert Fico a podpredsedovia strany, foto:yt/smersd

VIDEO Fico načrtol kampaň: Slovensko potrebuje mier, stabilitu, skúsenosti a koniec chaosu!


Slovensko potrebuje mier. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico predstavil tri základné heslá, ktorými sa má Smer riadiť v predvolebnej kampani. Tieto heslá predurčujú správanie sa strany aj v prípade, že by sa po septembri stala súčasťou novej vládnej koalície.

„Slovensko potrebuje mier“

Podľa sociálnych demokratov je zrejmé, že stabilná politická scéna, predvídateľnosť prijímaných právnych predpisov, celkový pokoj a sociálny dialóg je základom úspechu každej krajiny. Fico sa chce v najbližších mesiacoch venovať napríklad téme skúseností a zamedzovania vládnemu amaterizmu. Viacerí členovia vlády dnes podľa neho podávajú neprofesionálne výkony. „Naše skúsenosti z vládnutia, ktoré sme nadobudli, nám dávajú určitú výhodu v porovnaní s tými, ktorí dnes predstavujú výkonnú moc a chceme presne tieto skúsenosti dať do kontrastu s amaterizmom, ktorý stretávame na dennej báze,“ uviedol Fico.

Napomína Čaputovú

O chaose dnes otvorene hovoria aj samotní predstavitelia koalície, ktorí pri označovaní svojej práce používajú slovo chaos veľmi často. Fico priblížil, že všetky tri heslá bude SMER pretavovať do konkrétnych krokov v najbližších mesiacoch, keď sa budú predstavovať jednotlivé časti volebného programu.

Zdroj: yt/smersd

Ďalej zopakoval slová prezidentky, ktorá vyhlásila, že zoberie poverenie tejto vláde v demisii za predpokladu, že fatálne zlyhá. „Pýtali sme sa už niekoľkokrát, čo má preboha táto vláda urobiť, aby bolo naplnené to, že došlo k fatálnemu zlyhaniu vládnej koalície. Dnes sa na pani prezidentku obraciame v súvislosti s memorandom o zlepšení systému zdravotníctva. S takou slávou bolo toto memorandum podpísane na konci roka 2022 a toto memorandu zachránilo do určitej miery celú vládnu koalíciu, pretože bola obrovská hrozba, že tisíce zdravotníckych pracovníkov odídu zo svojho zamestnania a dôjde k totálnemu kolapsu zdravotníctva,“ pokračoval Fico.

Pomsta lekárom?

Lekári síce ostali v práci, no pamätníci vedia, že s vládou museli zviesť veľmi tvrdý súboj. A pri posledných krokoch v rezorte spravodlivosti je otázne, či vláda neplánuje pomstu. „Oni to v memorande podpísali, ako záväzok vlády Slovenskej republiky. Priamo v texte je napísané, že vláda sa zaväzuje predložiť takúto novelizáciu Trestného zákona. Vrátane trestnej sadzby s tým, že prílohu tohto memoranda tvorí samotná novelizácia Trestného zákona, ktorú dnes na základe uznesenia vlády Slovenskej republiky predložil minister spravodlivosti. A my sme sa včera dozvedeli, že predseda vlády Slovenskej republiky v demisii pán Heger, ktorý podpisoval toto memorandum, podpisoval memorandum, ktoré si neprečítal. Dokonca včera vyhlásil, že on nečíta dokumenty, ktoré podpisuje,“ pokračuje Fico.

Fico Čaputovej: Povedzte stačilo!

Opozičný líder aj naďalej trvá na tom, že vláda, ktorej súčasťou je aj strana bez mandátu od voličov, musí skončiť. „Pani prezidentka Čaputová, urobte si päťminútovú prestávku počas návštevy českého prezidenta, postavte sa pred kamery a povedzte stačilo. Ešte stále môžeme na začiatku júla vyvolať predčasné parlamentné voľby. Za toto zodpovedá prezidentka, pretože nechala pri moci hochštaplerov. Tí, ktorí podpíšu čokoľvek, len aby sa zbavili zodpovednosti. Potom, keď dôjde k realizácii toho dokumentu, zrazu niet toho, kto by bol zodpovedný. A niet toho, kto by si to prečítal.“ Uzatvára Fico.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico načrtol kampaň: Slovensko potrebuje mier, stabilitu, skúsenosti a koniec chaosu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne