eReport.sk
Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
Záporožská jadrová elektráreň. Zdroj: tasr

Záporožskú elektráreň skontrolujú budúci týždeň


Delegácia Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) by mohla navštíviť Záporožskú jadrovú elektráreň na juhu Ukrajiny na budúci týždeň, uviedli v piatok ukrajinskí predstavitelia. Uviedli tiež, že Rusko sa snaží návštevu prekaziť. Citoval ich portál britskej stanice Sky News.

Ukrajinskí predstavitelia dodali, že ruské ostreľovanie v oblasti Záporožskej jadrovej elektrárne pokračovalo aj v noci na piatok. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Areál jadrovej elektrárne na Ukrajine.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.
  4. Boje na Ukrajine neutíchajú
  5. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  6. Boje na Ukrajine neutíchajú
  7. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?

Ukrajinská spoločnosť Enerhoatom predtým oznámila, že všetkých šesť reaktorov jadrovej elektrárne, najväčšej svojho druhu v Európe, je stále odpojených od elektrickej siete Ukrajiny.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pripísal vinu za požiare v neďalekej uhoľnej elektrárni, ktoré odpojili komplex reaktorov Záporožskej jadrovej elektrárne od elektrickej siete, ruským ozbrojeným silám. Rusko obvinil, že priviedlo Ukrajinu a Európu „do situácie na krok od radiačnej katastrofy“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Záporožskú elektráreň skontrolujú budúci týždeň

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: