eReport.sk
Záporožská jadrová elektráreň. Foto: tasr/ap

Horúca aktualita! Záporožská elektráreň opäť dodáva Ukrajine elektrinu


Rusmi okupovaná Záporožská jadrová elektráreň je už pripojená k elektrickej sieti Ukrajiny a znova ju zásobuje elektrinou. V piatok to oznámila ukrajinská štátna spoločnosť Enerhoatom po tom, čo odpojenie tejto elektrárne od siete vyvolalo vo svete obavy z jadrovej katastrofy. Informácie priniesli tlačové agentúry AFP a Reuters. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boje na Ukrajine neutíchajú
  2. Areál jadrovej elektrárne na Ukrajine.
  3. Boje na Ukrajine neutíchajú
  4. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  5. Milosrdný Lukašenko?
  6. Boje na Ukrajine neutíchajú
  7. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  8. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  9. Záporožská atómová elektráreň (ZAES) je po ruskom útoku bez dodávok elektrickej energie a je pripojená na dieselové generátory.

„Dnes, 26. augusta 2022 o 14.04 h (13.04 h SELČ), bol jeden z blokov jadrovej elektrárne…, ktorý bol včera odstavený, znovu napojený na elektrickú sieť Ukrajiny,“ uviedol na sociálnej sieti Telegram Enerhoatom, ktorý má v prevádzke toto najväčšie jadrové zariadenie v Európe so šiestimi reaktormi. 

Záporožská jadrová elektráreň v meste Enerhodar na juhu Ukrajiny bola od ukrajinskej elektrickej prenosovej sústavy vo štvrtok odpojená prvýkrát vo svojich dejinách – spôsobil to požiar zapríčinený ostreľovaním, ktorý poškodil elektrické vedenie, informovala predtým Ukrajina.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Horúca aktualita! Záporožská elektráreň opäť dodáva Ukrajine elektrinu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: