eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie 18. februára 2022 v Bratislave.
Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej schôdze. Foto: tasr

Ficova ostrá reakcia: Ide o čistú politickú pomstu, ide o čistý pokus zlikvidovať lídra opozície!

„Priatelia, je to tu. Minulý týždeň Heger vyhlásil, že sa so mnou netreba maznať, Prezident polície oznamoval, že bude urobený zásah na najvyšších politických poschodiach. Všetko bolo teda organizované na pokyn a so súhlasom vládnych politických špičiek,“ reaguje expremiér Robert Fico na dnešné zadržanie bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka a obvinenie jeho osoby.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes ráno zadržala bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Obvinila ho zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny. Rovnaké obvinenie mala NAKA vzniesť aj voči samotnému predsedovi strany Smer-SD a opozičnému lídrovi Robertovi Ficovi.

Fico: Ide o pokus zlikvidovať lídra opozície

„NAKA ma dnes ako opozičného lídra štvrtýkrát politicky obvinila. Nie preto, že by som bol podozrivý z korupcie alebo inej ekonomickej trestnej činnosti. Ale preto, že si ako opozičný politik robím svoju robotu. Ide o čistú politickú pomstu, ide o čistý pokus zlikvidovať predsedu najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany. Už nevedia, čo majú s nami robiť, pretože na dennej báze spolu s kolegami zo SMERu – SD poukazujeme na neschopnosť vlády a prezidentky, na to, ako predali Slovensko USA, ako kašľú na ľudí, ako manipulujú trestný systém, aby zlikvidovali opozíciu.“

Vymyslené obvinenie?

„V obvinení si doslova vymysleli príbeh, ako som vraj vytvoril zločineckú skupinu, ktorá mala škodiť Kiskovi, Matovičovi a Kollárovi. Už len zoznam poškodených je dôkazom nad dôkazy, že ide o politický revanš. Teda ešte raz, som obvinený preto, lebo som bol v rokoch 2006 – 2018 predsedom vlády a nahlas som hovoril o daňových podvodoch Matoviča a Kisku,“ uvádza Fico.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
  2. Robert Fico (Smer-SD)
  3. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.

„Nad akýkoľvek rámec právneho štátu a demokracie je aj obvinenie advokátov R. Kaliňáka a M. Paru. Ide o zjavný pokus zločineckých štruktúr na NAKA a na ÚŠP zlikvidovať efektívnu obhajobu obvinených v prípadoch zjavného krivenia spravodlivosti a manipulácie s trestnými konaniami v neprospech nominantov opozície. Bez ohľadu na to, či ma vládna koalícia dá do väzby, alebo či budem stíhaný na slobode, toto zúfalé politické divadlo Matoviča, Hegera a Čaputovej nás v SMERe – SD, ani mňa osobne, nezastaví v politickej opozičnej práci,“ dodáva predseda Smeru Robert Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficova ostrá reakcia: Ide o čistú politickú pomstu, ide o čistý pokus zlikvidovať lídra opozície!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti