eReport.sk
Čaputová šokuje
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

VIDEO Slováci Čaputovú opäť sklamali. Chce ich cenzúrou a trestami chrániť proti „hoaxom.“ Blaha reaguje!

Do basy za názor? To sa mnohým spája skôr s totalitou. Keďže základným prvkom demokracie je práve pluralita názorov. Iní, ako naša prezidentka tvrdia, že existuje aj niečo také, ako „liberálna demokracia.“ A „demokratická cenzúra.“ Zuzana Čaputová dnes vystúpila na Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky a európskej politiky. Tú organizuje rezort odvolaného ministra Káčera. Na jej prejav okamžite na sociálnej sieti Telegram zareagoval podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha. A nič jej nedaroval.

Čaputová

Vo svojom prejave a v diskusii okrem iného spomenula aj prieskumy. Ktorého hovoria o tom, že Slováci vo veľkej miere nechcú podporovať ani Ukrajinu ani kroky NATO. Prezidentka, ktorá sa už počas covidu vyjadrila, že nerozumie svojmu národu,“ je tak zo Slovákov znovu sklamaná.

Problém vidí v dezinformáciách. Ktorým ľudia podliehajú. Na obranu demokracie, hodnôt a ochrany našich spojencov, by preto bola rada, keby parlament prijal zákony akejsi „demokratickej cenzúry.“

„Znovu zopakujem je naivné myslieť si, že demokracia sa dá ochrániť inak. Musíme zapojiť a využívať aj naše trestné právo. A dezinformácie trestať.“

Zuzana Čaputová

Blaha

Sa na Telegrame vyjadril obšírne. Podľa neho „Čaputová prerazila ďalšie dno.“ Pričom „likviduje demokraciu v priamom prenose.“

„Vo svojom hodnotení zahraničnej politiky ani necekla o tom, že minister Káčer spáchal ústavný podvod, keď svojvoľne rozhodol, že poslanie stíhačiek a rakiet na Ukrajinu nie je zásadná vojenská záležitosť,“ uviedol podpredseda Smer-SD. A spomenul i Káčerovo „populárne“ vystúpenie v Michalovciach.

„Jej jediným posolstvom bolo, že musíme plniť pokyny „spojencov“ a vysporiadať sa so zlými Slovákmi, ktorí podľa prieskumov v jasnej väčšine odmietajú takúto kolenačkovú zahraničnú politiku.“

Ľuboš Blaha, podpredseda Smer-SD

Ľudia s iným názorom sú „zmätení“

„Čaputová neskrývala hrôzu z toho, že Slovensko je v podpore NATO druhé od konca spomedzi členských štátov. Ups. Vraj „zmäteným ľuďom“ treba vysvetľovať. A vraj tých, čo šíria iné názory („dezinformácie a dezinterpretácie“) treba stíhať a trestať,“ skonštatoval Blaha.

Do basy za názor?

„Všimnite si ten posun. Čaputová už neútočí iba na „dezinformácie“, čo majú byť akože klamlivé správy, ale aj na „dezinterpretácie“, čo odkazuje doslova na iné názory a hodnotenia nespochybniteľných faktov,“ poznamenal podpredseda Smeru.

„Ak teda nesúhlasíte s vojnovými propagandistickými interpretáciami „spojencov“ a ich poskokov ako Káčer či Naď, tak ste „dezinterpretátor“ a treba proti vám bojovať. Toto už je len krôčik od toho, aby odvolaná vláda s posvätením prezidentky masovo prenasledovala a zatvárala všetkých ľudu, ktorí chcú mier. V mene „informačnej búrky“.

Čaputová vo svojom prejave z dvoch tretín Slovákov, ktorí nechcú posielať zbrane na Ukrajinu a chcú mier, robila „zmätených“ hlupákov, ktorým treba trpezlivo vysvetľovať a zvestovať režimové „pravdy“ ako malým faganom,“ rozčertil sa Blaha.

V koho záujme koná?

Ľuboš Blaha v závere statusu vyjadril presvedčenie, že Čaputová dnes mala „odsúdiť porušenie ústavy, vyjadriť rešpekt k mienke väčšiny Slovákov, odmietnuť vulgárne osočovanie ľudí zo strany Káčera a vyzvať k slobode slova. A k mieru, preboha!“

„Ona dnes naopak prerazila ďalšie dno a odobrila všetky totalitné tendencie, ktoré vytýčila Hegerova odvolaná vláda. Čo myslíte, komu týmto slúži?“ spýtal sa podpredseda Smeru na záver svojho vyjadrenia.

Ministerstvo pravdy

Nuž, vyzerá to tak, že naša prezidentka by veľmi rada, rovnako ako Veronika Remišová, zriadila „Ministerstvo pravdy“ ako od Orwella.. Problémom stále zostáva, že takýmto spôsobom chcel Republiku, ktorú si rozvracať nedáme, brániť úplne iný režim.

A ten teda s demokraciou nemal veľa spoločného. Nie, naozaj neexistuje pojem „demokratická cenzúra.“ A ak chce Zuzana Čaputová využívať pri obrane demokracie trestné právo, potom si môžeme poľahky zopakovať procesy z 50 tych rokov. „Tak demokraticky.“

Zdroj: Fb Z.Č, Telegram Ľ. Blaha, yout-Politikum


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slováci Čaputovú opäť sklamali. Chce ich cenzúrou a trestami chrániť proti „hoaxom.“ Blaha reaguje!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti