eReport.sk
Na kombosnímke Anna Belousovová a obrázok Zuzany Čaputovej, ktorý zverejnila pod svojim statusom
Na kombosnímke Anna Belousovová a obrázok Zuzany Čaputovej, ktorý zverejnila pod svojim statusom. Zdroj: tasr/fb-ab

Belousovová chrlí kritiku! Hovorí o štátnom prevrate s podporou Čaputovej


Belousovová chrlí kritiku! Politička Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť) je presvedčená, že na Slovensku prišlo k štátnemu prevratu. Hovorí to v kontexte rozhodnutia o darovaní stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu. Vláda, ktorá o takomto kroku rozhodla, je dočasne poverená .A podľa analýz nemá právomoc rozhodnúť. Jej rozhodnutie by teda parlament a prezidentka SR Zuzana Čaputová nemali brať do úvahy. Zdá sa však, že Čaputová o krokoch vlády vedela vopred a právny štát sa rozhodla podľa bývalej podpredsedníčky NR SR podraziť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  3. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  4. Má Heger zmysel pre čierny humor?

„Slovensko nemá riadnu vládu. Táto vláda je len poverená, aby dovládla do predčasných volieb. Poverenie k tomu majú jej členovia od prezidentky SR. Tejto skupine ľudí vyslovil nedôveru parlament. V prieskumoch verejnej mienky majú jej členovia mizivú podporu verejnosti. Napriek tomu všetkému tato skupina ľudí schválila darovanie stíhačiek Ukrajine. Rokovali o tom dokonca on line! Čiže na diaľku. Ani sa neunúvali kvôli tomu na úrad vlády. Naozaj nebývalý prejav arogancie,“ uviedla Belousovová na sociálnej sieti.

Mal by konať Žilinka, tvrdí Belousovová

Svoje nezapájanie sa do konfliktu by dnes už Slovensko obhajovalo asi len ťažko. Je evidentné, že sa kedysi malá krajina s vyváženými názormi stala možným terčom ruských útokov. Je preto zvláštne, ak vláda tvrdí, že nejde o zásadnú zahraničnopolitickú otázku.

„Táto skupina jednotlivcov s podporou prezidentky exemplárne zneužila moc a konala v rozpore so svojimi právomocami. Pritom rozhodli o zapojení Slovenska do vojnového konfliktu! Teda svojim rozhodnutím priamo ohrozili naše životy a bezpečnosť. Ak ešte v tejto republike existujú pozostatky demokracie a demokratických inštitúcií, mali by okamžite konať. Konať musí podľa mňa parlament a generálny prokurátor,“ vyvzala politička aj šéfa prokurátorov Maroša Žilinku.

Nebudú konať politici či prokurátor? Na ťahu je vraj občan

Čo však so situáciou, kedy aj napriek zrejmému nesúladu s Ústavou SR vláda koná svojvoľne a prezidentka ju pri tom kryje? Zasiahnuť by podľa Belousovovej mal úplne obídený parlament, alebo generálna prokuratúra.

„Táto skupina ľudí koná v rozpore so záujmami občanov Slovenska a naopak koná viditeľne v prospech cudzích záujmov aj za cenu zapojenia Slovenska do vojny. A tu už prestáva každá sranda. Teraz je na rade prokuratúra a parlament. Ak tie nevedia, resp nebudú konať, je na rade občan,“ uzavrela v statuse, pod ktorým zverejnila kreslený obrázok prezidentky Zuzany Čaputovej.

Zdroj: fb/anna.belousovova

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová chrlí kritiku! Hovorí o štátnom prevrate s podporou Čaputovej

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne