eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. . Foto: tasr/ap

Ukrajina po novom žiada i rakety dlhého doletu: Vybojujeme mier pre celý svet, nielen pre nás!

Ochránime celý svet. Ukrajina sa pripravila. Na to, aby mohla vyslať svojich pilotov na výcvik v používaní západných stíhacích lietadiel, vyhlásil v pondelok v Londýne predseda ukrajinského parlamentu Ruslan Stefančuk. TASR informuje podľa britského denníka The Guardian.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputová klame
  2. Tank Leopard 2A4 pred budovou ministerstva obrany SR v Bratislave 19. decembra 2022.

Ochránime celý svet

Stefančuk v prejave v britskom parlamente povedal, že Kyjev dokáže vydobyť „spoločné víťazstvo Ukrajine a svetu,“ keď „dostane krídla.“

 „Sme pripravení na intenzívnejší výcvik ukrajinských vojakov. A poslať našich pilotov na výcvik so stíhačkami. Prosíme vás, odovzdajte nám svoje skúsenosti,“ dodal.

Vďaka a žiadosť

Takisto sa poďakoval za rozhodnutie poslať Ukrajine 14 tankov Challenger 2, čo posilnilo rozhodnutie iných krajín, aby išli v šľapajach Londýna.

„Dnes je ten čas, aby sa Británia stala lídrom aj v tom, že otvorí dvere pre používanie lietadiel a rakiet dlhého doletu,“ dodal.

Chceme tresty!

Stefančuk znovu vyzval na vznik osobitného súdu, ktorý bude vyšetrovať vojnové zločiny Ruska.

„Musíme využiť všetky právne mechanizmy. Aby sme zaistili, že Rusko porazíme aj po právnej stránke. A to, že sa bude zodpovedať za všetky zločiny, ktoré spáchalo na Ukrajine,“ povedal. Dodal, že „tieto zločiny nebudú skutočné, ak nebudú tresne stíhané.“

Holodomor

Šéf ukrajinského parlamentu v prejave pred poslancami a členmi Snemovne lordov vyzval Spojené kráľovstvo, aby uznalo za genocídu „Holodomor.“ Išlo o hladomor na Ukrajine v sovietskej ére. V rokoch 1932-1933 naň zomreli milióny Ukrajincov. Podľa Stefančuka je konanie Stalina „prepojené“ so súčasnými zločinmi Putina.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina po novom žiada i rakety dlhého doletu: Vybojujeme mier pre celý svet, nielen pre nás!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti