eReport.sk
Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
Na kombosnímke zľava Zuzana Čaputová a Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Smer podal trestné oznámenie na „hegerovcov.“ Čaputovej Fico odkázal: To vás treba vymeniť, nie národ!

Fico už má toho dosť. Opozičný Smer-SD podal trestné oznámenie na členov odvolanej vlády. Pre podozrenie zo spáchania zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a sabotáže. TASR o tom informoval vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút. Šéf strany Robert Fico sa na sociálnej sieti medzitým vyjadril k dnešnému vystúpeniu prezidentky Zuzany Čaputovej.

Kvôli migom

Podanie trestného oznámenia na členov vlády, ktorí rozhodovali o poslaní stíhačiek na Ukrajinu, avizoval šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico už skôr. Rozhodnutie vlády považuje za protiústavné. A treba povedať, že nielen on. V podstate nevieme o žiadnom ústavnom právnikovi, ktorý by tvrdil niečo iné.

Hegerovci síce tvrdili, že oni majú analýzu ústavných právnikov, samozrejme ju ale nezverejnili. A v podstate musí byť človek naozaj ústavný právnik na to, aby vedel pochopiť správne ustanovenie ústavy SR, v ktorom sa píše, “ že odvolaná vláda nemôže rozhodovať o žiadnych závažných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky?

Fico už má toho dosť

Predseda Smeru Robert Fico sa vyjadril i prezidentke. Tej vzhľadom na jej opätovné „sklamanie v Slovákoch“ odkázal, že „treba vymeniť ju a nie národ.“

„Pani prezidentka, naozaj ste dnes mali pravdu. Je tu doslova priepasť. medzi tým, akú zahraničnú politiku vyznávate vy, Káčer, Naď, či Heger a postojmi našich občanov. Pretože ľudia jendoducho nechcú vašu servilnosť k cudzím záujmom,“ začal na úvod.

„Zahraničná politika je len jednou z politík štátu. A má slúžiť výlučne na presadzovanie národných záujmov nášho štátu!“

Robert Fico, predseda Smer-SD

Ľudia nie sú zmätení!

„To, že podľa vás každý kto nezdieľa názor vás a odvolanej vlády na vojnu etc, je „zmätený“ a preto s ním treba pracovať, si máme vyyložiť tak, že podľa vás je každý takýto Slovák a Slovenka mimo mysle?,“ pýta sa predseda Smeru.

„Zakončili ste to tak, že každý, kto teda šíri iný názor ako je ten váš, dezinformuje a klame. A preto takýchto ľudí treba zákonne trestať. Takže, pani prezidentka, zapamätajte si, že ak nefunguje politika štátu a občania toho štátu, ju väčšinovo odmietajú, treba vymeniť politikov, nie národ!,“ odkázal Čaputovej Fico.

Zdroj: FB R.F., tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer podal trestné oznámenie na „hegerovcov.“ Čaputovej Fico odkázal: To vás treba vymeniť, nie národ!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti