eReport.sk
Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová: Darovanie našich stíhačiek Ukrajine je prejavom skutočného patriotizmu a lásky k vlasti!

Láska k vlasti je dôležitá. Hovorí naša digitálna líderka, odborníčka na právo a výšku DPH, predsedníčka strany Za ľudí, Veronika Remišová. Na sociálnej sieti sa vyjadrila k rozhodnutiu odvolanej vlády, ktorej je členkou, že Ukrajine darujeme naše bojové stíhačky. Vraj je to v súlade s Ústavou SR. A s láskou k vlasti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ďakujeme Ursula!
  2. Uvažuje o zbrojení Ruska
  3. Zákony nie sú prekážkou?
  4. Západ nechce mier

Zbrane chránia životy..

„Mať ruské tanky na hraniciach by bolo pre Slovensko katastrofou. Je naším životným záujmom, aby sa Ukrajina ubránila ruskej agresii a mali sme za suseda normálne fungujúcu krajinu. Preto sme sa rozhodli poskytnúť v súlade s Ústavou a poverením od prezidentky naše lietadlá Mig-29. Ktoré môžu pomôcť zachrániť tisíce životov na Ukrajine,“ uviedla Remišová.

Čítala ju?

Osobne by ma zaujímalo, kto pani Remišovej poskytol tento výklad Ústavy SR. Vyzerá to totiž tak, že ju otvorila a študovala sama. A akosi pozabudla na tie ustanovenia, ktoré jasne a zrozumiteľne hovoria o tom, že odvolaná vláda bez legitimity má už iba „kúriť a svietiť.“

A nemôže rozhodovať v závažných otázkach vnútornej i zahraničnej politiky. Čo na to ústavní právnici, si môžete prečítať tu.

Dohody

„Som rada, že Slovensko dohodlo možnosť, že od spojencov dostaneme protihodnotu v stovkách miliónov eur. A ešte pomôžeme Ukrajincom brániť civilné obyvateľstvo, pretože o to hlavne ide. Ruské bomby každú noc zabíjajú spiace ženy a deti,“ skonštatovala digitálna líderka.

(Som veľmi zvedavá, kedy naša odvolaná vláda plná transparentnosti a demokratov zverejní tieto dohody.)

Láska k vlasti je dôležitá

„Slovensko získa prostriedky v oveľa vyššej hodnote. Na nákup modernej techniky na zvýšenie obranyschopnosti našej vlasti. A zároveň pomáhame susedom pri obrane pred agresiou brániť svoju slobodu a životy civilného obyvateľstva. V tom je skutočný patriotizmus a láska k vlasti,“ uzavrela Remišová.

Nuž

O tom, čo je skutočný patriotizmus by sme sa asi mohli dohadovať. I o tom, či akékoľvek zbrane berú, alebo zachraňujú ľudský život. Isté je, že vláda s požehnaním prezidnetky konala v rozpore s Ústavou SR.

Veronika Remišová to buď nevie, alebo klame. Keď sme už pri tých národných záujmoch. Podľa môjho názoru bežní Slováci už dva a pol roka čakajú, kedy národným záujmom budú oni. A kedy sa v ich životoch začne prejavovať tá „bezprecedentná pomoc vlády,“ o ktorej digitálna líderka rovnako rada rozpráva.

Akurát, že je to s tou pomocou, ako so ženou inšpektora Colomba. Všetci sme o nej počuli. Nik ju nevidel. Apropó možno je národným záujmom i to, žiť v mieri. Akurát, že o ňom z úst našej odvolanej vládnej moci akosi nepočuť. Na západe nič nové..

Zdroj: FB V.R.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová: Darovanie našich stíhačiek Ukrajine je prejavom skutočného patriotizmu a lásky k vlasti!

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti