eReport.sk
Raši vystavil Remišovej faktúru
Richard Raši, foto:yt/hlassd

VIDEO Raši vystavil Remišovej faktúru: Ministerka obrala Slovákov o stovky miliónov eur!

Raši vystavil Remišovej faktúru. Na sumu 600 miliónov eur vystavila dnes strana HLAS faktúru ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej. „O túto sumu podľa jej bývalého štátneho tajomníka obrala občanov Slovenska a slovenskú ekonomiku len na projektoch informatizácie, ktoré nerealizovala,“ upozornil poslanec SR SR, podpredseda strany a bývalý vicepremiér Richard Raši.

Raši vystavil Remišovej faktúru

Sám Marek Antal, spoluzakladateľ strany Za ľudí a dnes člen poslaneckého klubu SaS, ktorý robil Remišovej štátneho tajomníka, povedal: „Keď sme prišli na ministerstvo, našli sme predchodcami pripravené eurofondové projekty za 700 miliónov eur. Dnes sa realizujú na úrovni plnenia iba okolo 100 miliónov. Musia sa pritom stihnúť do konca tohto roka, ináč tie projekty prepadnú. Vravel som, že poďme tie projekty podporiť a spustiť.“

Zdroj: yt/hlassd

Nespustenie pripravených projektov je podľa Rašihoobrovským manažérskym zlyhaním ministerky Remišovej. „Suma 600 miliónov sa týka len projektov informatizácie, Slovensku však reálne hrozí, že príde o približne 5 miliárd eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokracia nie je totalita
  2. Nebezpečne šíriaci sa oheň v v centre Banskej Štiavice poškodil viaceré budov.
  3. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  4. My chceme mier

Nevyčerpané miliardy

Ku koncu februára máme z končiaceho eurofondovéhoprogramového obdobia nevyčerpaných 5,7 miliardy eur a keby sme ich chceli dočerpať, musíme vyčerpať 19 mil. eur denne vrátane víkendov a sviatkov. Priemerné čerpanie v mesiacoch január a február bolo 3,5 milióna eur denne, čiže necelá jedna pätina,“ upozornil Raši.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Raši vystavil Remišovej faktúru: Ministerka obrala Slovákov o stovky miliónov eur!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti