tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan. Foto: tasr/ap

Washington pohrozil Moskve: Ak prekročíte medze, bude to mať pre vás katastrofálne následky!

Spojené štáty budú reagovať „rázne“ na akékoľvek použitie jadrových zbraní na Ukrajine zo strany Ruska. Vyhlásil to v nedeľu poradca amerického prezidenta Joea Bidena pre otázky národnej bezpečnosti Jake Sullivan, ktorý varoval Moskvu pred „katastrofálnymi následkami“ v prípade takéhoto konania. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.
  2. Vľavo Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa objímajú počas stretnutia v rezidencii Bočarov Ručei v čiernomorskom letovisku Soči 26. septembra 2022.
  3. Trosky zo zničených domov po tom, ako sa oblasťou prehnal tajfún Rai v meste Talisay, na centrálnych Fiipínach 17. decembra 2021.
  4. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas prejavu na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.
  5. Vlajka USA a americké doláre
  6. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.
  7. Vladimir Putin.
  8. Ruský prezident Vladimir Putin
  9. Vojenský dron
  10. Čínsky minister zahraničných vecí Wang I počas prejavu na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku v sobotu 24. septembra 2022.

„Ak Rusko prekročí medze, bude to pre neho mať katastrofálne následky. Spojené štáty odpovedia rázne,“ uviedol Sullivan pre televíziu NBC. Sullivan pre NBC presne nešpecifikoval, ako plánujú Spojené štáty reagovať, no uviedol, že Washington Moskve súkromne „ozrejmil“, čo by takáto reakcia znamenala.

…musíme preto aj naďalej poskytovať (Ukrajine) zbrane, muníciu, spravodajské informácie a všetku pomoc, ktorú môžeme…

Jake Sullivan.

Podľa poradcu amerického prezidenta sú totiž Spojené štáty často v priamom kontakte s Ruskom a v posledných dňoch s ním hovorili aj o situácii na Ukrajine a krokoch a vyhrážkach ruského prezidenta Vladimira Putina.

Sullivan: Putin je stále odhodlaný…

Toto Sullivanove vyhlásenie je najnovšou reakciou USA na Putinov stredajší prejav, v ktorom vyhlásil čiastočnú mobilizáciu pred uskutočnením referend v Moskvou ovládaných oblastiach na východe a juhu Ukrajiny o pripojení k Rusku. Šéf Kremľa tiež avizoval, že Rusko — ktoré je jadrovou veľmocou — je na ochranu svojho územia odhodlané použiť „všetky dostupné prostriedky“. 

„Putin je stále odhodlaný… vyhladiť ukrajinský národ, o ktorom si myslí, že nemá právo na existenciu… musíme preto aj naďalej poskytovať (Ukrajine) zbrane, muníciu, spravodajské informácie a všetku pomoc, ktorú môžeme,“ dodal Sullivan.

Americký prezident Joe Biden tento týždeň v príhovore na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN obvinil Putina z „otvoreného jadrového vyhrážania“ miereného proti Európe, pričom šéfa Kremľa kritizoval za to, že ignoruje svoje povinnosti týkajúce sa nešírenia jadrových zbraní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Washington pohrozil Moskve: Ak prekročíte medze, bude to mať pre vás katastrofálne následky!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku