tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vľavo Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa objímajú počas stretnutia v rezidencii Bočarov Ručei v čiernomorskom letovisku Soči 26. septembra 2022.
Vľavo Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa objímajú počas stretnutia v rezidencii Bočarov Ručei v čiernomorskom letovisku Soči 26. septembra 2022. Foto: tasr/ap

FOTO Čo povedal Lukašenko Putinovi? Tu sú jeho odkazy k Rusom, ktorí utekajú pred mobilizáciou!

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok odsúdil ľudí, ktorí sa snažia vyhnúť službe v ruskej armáde v rámci čiastočnej mobilizácie. „Nech si utekajú,“ povedal Vladimirovi Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči. Správu priniesol portál britskej televízie Sky News a tlačová agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

„Pozri, Rusko má mobilizačnú základňu 25 miliónov ľudí. Dobre, povedzme, že ušlo 30.000 alebo dokonca 50.000. Ale boli by to naši ľudia, keby ostali? Nech si utekajú!“ povedal Lukašenko ruskému prezidentovi v Soči na pobreží Čierneho mora.

FOTO Prezidenti Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko v rezidencii Bočarov Ručei v Soči

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

„Neviem, ako sa cítiš, ale mňa nijako zvlášť netrápilo, keď v roku 2020 odišlo z Bieloruska niekoľko tisíc ľudí. Teraz nás prosia, aby sme ich vzali späť. Väčšina z nich prosí: vezmite nás naspäť. A títo ľudia sa tiež vrátia (do Ruska),“ tvrdil Lukašenko.

Nemôžu sa takto správať. Celkovo vzaté, tu je možné dosiahnuť dohodu namiesto úteku do Európy alebo do USA, ako to bolo počas boľševickej revolúcie a po nej. Je iná situácia.

Lukašenko Putinovi počas spoločného stretnutia.

„Jediné, čo treba spraviť, je rozhodnúť, čo s nimi: buď im dovoliť vrátiť sa, alebo nechať ich spoliehať sa na vlastné možnosti,“ navrhoval bieloruský prezident.

Bieloruský prezident je Putinov najbližší spojenec

„Nemôžu sa takto správať. Celkovo vzaté, tu je možné dosiahnuť dohodu namiesto úteku do Európy alebo do USA, ako to bolo počas boľševickej revolúcie a po nej. Je iná situácia,“ dodal Lukašenko.

Bieloruský prezident je Putinov najbližší spojenec. Rusko, ktoré koncom februára zaútočilo na Ukrajinu, využíva vojenské základne v Bielorusku. Na tamojší režim, často označovaný za poslednú diktatúru v Európe, preto Západ uvalil množstvo sankcií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Čo povedal Lukašenko Putinovi? Tu sú jeho odkazy k Rusom, ktorí utekajú pred mobilizáciou!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku