tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vlajka USA a americké doláre
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Plány USA vychádzajú! Euro a libra oslabujú, dosahujú historické minimá. Dolár posilňuje

Britská libra dosiahla v pondelok ráno nové rekordné minimum a euro kleslo na najnižšiu úroveň za 22 rokov, keďže rastúce obavy zo zhoršujúcich sa ekonomických podmienok v Európe spôsobili ďalšie posilnenie dolára. Libra v pondelok klesla na historické minimum 1,0350 USD počas ranného obchodovania v Ázii, pričom niektorí analytici varovali, že by sa mohla dostať na paritu s dolárom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke zverejnej ruským ministerstvom obrany ruskí vojaci nabíjajú húfnicu Msta-B kalibru 152.4 mm na neuvedenej lokalite na Ukrajine 10. septembra 2022.
  2. Minister hospodárstva SR Karel Hirman.
  3. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Prispeli k tomu narastajúce pochybnosti o fiškálnej stabilite Spojeného kráľovstva po tom, ako nový britský minister financií Kwasi Kwarteng oznámil rozsiahle zníženie daní tvárou v tvár hroziacej recesii.

Kwarteng minulý týždeň predstavil najväčší balík daňových škrtov za 50 rokov na podporu spomaľujúceho hospodárstva. To vyvolalo obavy, že fiškálna politika nového ministra spôsobí prudký nárast inflácie a vládneho dlhu.

Aj euro v pondelok ráno v Ázii kleslo na nové 22-ročné minimum 0,09643 USD. Množstvo slabých ekonomických údajov v eurozóne minulý týždeň zvýšilo pravdepodobnosť recesie v menovom bloku a zároveň hroziaca energetická kríza a potenciálna eskalácia rusko-ukrajinskej vojny narušili dôveru voči spoločnej európskej mene.

Vysoká inflácia je najväčším protivetrom pre ekonomiky Spojeného kráľovstva a eurozóny v tomto roku, keďže obchodné aj spotrebiteľské výdavky „vädnú“ pod zvýšenými cenovými tlakmi.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Plány USA vychádzajú! Euro a libra oslabujú, dosahujú historické minimá. Dolár posilňuje

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku