tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľudia sledujú na televíznej obrazovke vypálenie rakety Severnou Kóreou počas vysielania správ na železničnej stanici v Soule 14. januára 2022.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Demonštrácia sily. Kórea a USA začali prvé námorné cvičenie od roku 2017

Južná Kórea a Spojené štáty začali v pondelok v Japonskom mori neďaleko Kórejského polostrova svoje prvé kombinované námorné cvičenie od roku 2017. Stalo sa tak deň po tom, ako Severná Kórea zrejme v reakcii na manévre skúšobne odpálila balistickú strelu krátkeho doletu. Informovali o tom agentúry Jonhap a AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas prejavu na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku.
  2. Minister hospodárstva SR Karel Hirman.
  3. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  4. Charles Michel

Cieľom štvordňových cvičení je demonštrovať „silné odhodlanie spojencov reagovať na severokórejské provokácie“ a zlepšiť ich schopnosť vykonávať spoločné námorné operácie, uviedlo vo vyhlásení juhokórejské námorníctvo.

Na manévroch sa zúčastňuje viac ako 20 amerických a juhokórejských námorných lodí vrátane lietadlovej lode USS Ronald Reagan s jadrovým pohonom, jadrovej ponorky USS Annapolis, amerického krížnika, juhokórejských a amerických torpédoborcov, ako aj stíhačky (F/A-18E Super Hornet, F-15K, KF-16) a vrtuľníky (AH-64E Apache).

Armády oboch krajín budú nacvičovať rôzne protilodné a protiponorkové bojové operácie, taktické manévre a iné námorné operácie. Podľa AP nie je vylúčené, že Severná Kórea by mohla v najbližších dňoch vykonať ďalšie skúšky rakiet, keďže kórejsko-americké manévre považuje za nácvik invázie.

Severná Kórea tento rok vykonala rekordný počet skúšok rakiet a vytrvalo odmieta výzvy USA a Južnej Kórey na obnovenie rokovaní o svojom jadrovom programe. Pchjongjang nemieni svoj postoj zmeniť dovtedy, kým Spojené štáty neupustia od svojej nepriateľskej politiky, čo je zjavná narážka na americko-juhokórejské vojenské cvičenia a ekonomické sankcie uvalené zo strany USA.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demonštrácia sily. Kórea a USA začali prvé námorné cvičenie od roku 2017

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku