tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Holandskí farmári protestujú proti vládnemu plánu, foto:tasr/ap

Vzbura holandských farmárov proti vládnym nariadeniam: Na protest zablokovali sklady s potravinami!

Holandskí poľnohospodári, ktorých nesúhlasia s plánmi vlády na zníženie emisií, v pondelok použili svoje traktory a nákladné autá na blokádu distribučných centier supermarketov, informovala agentúra AP.

Nesúhlasia s vládnymi nariadeniami

Najrušnejšie holandské letecké centrum, letisko Schiphol, vyzvalo cestujúcich, aby na cestu k letiskovým terminálom využívali radšej verejnú dopravu. Správa letiska má totiž obavy, že poľnohospodári budú blokovať aj príjazdy k letiskám. Organizácia zastrešujúca siete supermarketov apelovala na políciu, aby prijala opatrenia. Súčasne informovala svojich klientov o možných výpadkoch v zásobovaní.

Polícia varovala občanov

Dopravná polícia upozornila motoristov, aby sa pripravili na zdržania a možné spomaľovanie jazdy na diaľniciach traktormi. Informovala však súčasne, že v pondelok, v čase rannej špičky, mali  cestujúci do práce len málo problémov – pravdepodobne však pre to, že mnohí ľudia sa rozhodli radšej pracovať z domu, aby neuviazli v premávke.

Rutte odmieta rokovania s farmármi

AP dodala, že vláda cez víkend vymenovala sprostredkovateľa, ktorý bude viesť rozhovory medzi organizáciami poľnohospodárov a úradníkmi pripravujúcimi opatrenia na zníženie miery znečistenia ovzdušia. Holandský premiér Mark Rutte však vylúčil rokovania s farmármi zodpovednými za radikálne protesty.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  2. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)

Poľnohospodárska lobistická skupina LTO, považovaná za najvplyvnejšiu, označila vládneho sprostredkovateľa Johana Remkesa za odborníka a uviedla, že je otvorená rokovaniam s ním.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vzbura holandských farmárov proti vládnym nariadeniam: Na protest zablokovali sklady s potravinami!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku