eReport.sk

VIDEO Hrôzostrašné zábery: Tornádo v Holandsku si vyžiadalo najmenej jeden život!

Prinajmenšom jeden život a desať zranených si vyžiadalo nezvyčajné tornádo, ktoré v pondelok zasiahlo pobrežné mesto Zierikzee na juhozápade Holandska. S odvolaním sa na vyjadrenie miestnych úradov a médií o tom informuje agentúra AFP.

Tornádo si vyžiadalo obete

Veterná smršť strhla strechy z prinajmenšom štyroch domov a spôsobila zrútenie prednej časti jedného domu, spresnil bezpečnostný úrad provincie Zeeland, v ktorej zasiahnuté mesto leží.

„Bohužiaľ, pri tornáde došlo k jednému úmrtiu. Okrem toho je podľa prvotných informácií aj ďalších desať zranených,“ priblížil ďalej zmienený úrad s tým, že záchranné zložky dosiaľ nevyčíslili celkový rozsah škôd. „Škody sú značné na viacerých uliciach v Zierikzee,“ dodal úrad. Škridly strhlo tornádo napríklad aj zo strechy miestneho kostola, informovala holandská verejnoprávna televízia NOS.

Zdroj: Yt/marcokaschuba

Záchranná služba požiadala ľudí, aby sa zdržiavali ďalej od zasiahnutej oblasti, a to pre nebezpečenstvo padajúcich konárov či škridiel, a nebránili polícii či hasičom vo výkone ich práce.

Holandsko zažije ročne niekoľko tornád, k úmrtiam pri nich však obvykle nedochádza. Posledné tornádo, ktoré si vyžiadalo obeť, zažila táto krajina v roku 1992, pripomína NOS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hrôzostrašné zábery: Tornádo v Holandsku si vyžiadalo najmenej jeden život!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti