eReport.sk
Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
Na kombosnímke zľava Veronika Remišová a jej bakalárska práca. Zdroj: tasr/ fbsamuelmigaľ

Poslankyňa Remišová vysvetľuje rozhodnutie ÚS SR: §363 je možno v poriadku, ale Žilinka rozhodne nie je!

Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo. Ako sme si už za tie roky u pani poslankyne zvykli. Veď bola to práve ona, kto v rámci budovania demokracie a právneho štátu, zverejnil známe pexeso s menami a fotografiami ľudí, ktorých musí konečne apolitická polícia dostať za mreže. Niektorí z nich žiaľ výkon slovenskej väzby a „očisty,“ neprežili. Tentokrát sa opäť pustila do generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Ktorý, na rozdiel od nej, sa právu roky venuje.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pápež František
  2. Veronika Remišová
  3. Nie je sloboda ako sloboda
  4. Bojovník Juraj nikam neodchádza

Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo

„Rozhodnutie ÚS o ústavnosti paragrafu 363 rešpektujem. Je však rozdiel medzi znením paragrafu a tým, ako sa nadužíval generálnou prokuratúrou v kauzách prominentných obvinených. Práve pre to mu treba nastaviť jasné hranice a o takúto zmenu sa budeme stále usilovať,“ uviedla Remišová na sociálnej sieti.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka síce ešte minulý rok zverejnil oficiálnu štatistiku používania §363 v praxi, ktorá jasne preukázala, že nie je nadužívaný, nepomohlo. Naši plagiátori a herci vedia všetko lepšie.

Apropó, nie je v žiadnej kompetencii GP SR zmeniť zákon. To môže urobiť NR SR. Pani Remišová v čase dôb pexesa, patrila k Matovičovej vláde.

Tá mala dlhý čas v parlamente ústavnú väčšinu. Takže nepotrebovala ani jeden jediný hlas od opozície. Na to, aby zmenila, to, čo jej tak hrozne vadí. Prečo to neurobili? Môže za vašu neschopnosť Fico, eReport, alebo generálny prokurátor SR?

Ešte pár slov k prezumpcii neviny a deľby moci v štáte

Pani Remišová nedávno uviedla, že od nás čaká ospravedlnenie. Lebo sme o nej klamali. V článku, kde sme informovali o tom, že sa na sociálnych sieťach šíri fotka z Úradu pamäti národa. Týkajúca sa jej rodiny.

Článok obsahoval aj spisovú fotografiu. Ktorú sme nevyrobili. Nájsť sa dá na oficiálnej stránke ÚPN. Dodala, že odpovedať nám bude, až keď sa jej ospravedlníme.

Ako autorka daného článku a vyštudovaný právnik, by som sa rada pani Remišovej tentokrát opýtala ja, kedy sa ospravedlní ona. Všetkým, ktorí boli na jej pexese. Pri mŕtvych, ich rodinám a pozostalým.

Lebo zatiaľ, čo „všetci kričíme, ako nám §363“ ničí právny štát, možno by sme sa mali zamerať na iné. Napríklad na prezumpciu neviny. A jej rešpektovanie. Navyše, možno by bolo miesto kriku vhodné, priniesť aj fakty. Dôkazy, kedy presne spáchal generálny prokurátor SR trestný čin.

Na to, že pexeso nemá nič s „rozviazanými apolitickými rukami polície.“

Na 21 rozsudkov ÚS SR o nezákonných väzbách. Za vlády, v ktorej sedela aj pani Remišová. A na to, ako bývalá vládna moc deformovalo práva. Nerešpektovala deľbu moci v štáte. Nerešpektuje prezumpciu neviny. Jeden zo základných prvkov právneho štátu a demokracie. A stala sa nám všetkým políciou, sudcom a niektorým žiaľ i katom..

Zdroj: FB V.R.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslankyňa Remišová vysvetľuje rozhodnutie ÚS SR: §363 je možno v poriadku, ale Žilinka rozhodne nie je!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre