eReport.sk
Nie je sloboda ako sloboda
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

Vďaka Remišovej zrejme prídeme o 8OO miliónov eur z eurofondov! Tá vyzýva vládu, aby stavala telocvične

Sebareflexia – nejestvujúca črta mnohých politikov. Najmä tých z Matovičovej a Hegerovej vlády. Tak ako vo vláde nikdy nebol Sulík, Matovič, ani Heger, nebola v nej ani predsedníčka strany Za ľudí. Teda, presnejšie povedané, všetci menovaní v tých dvoch vládach boli, len v prípade, že môžu vytiahnuť akýsi úspech z tohto obdobia. Inak sa všetci zhodne tvária, že o ničom nevedia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nvotová sa nevzdáva
  2. Edo sa mal držať Igora
  3. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  4. Peňazí nikdy nie je dosť

Telocvične

Na výstavbu športovej infraštruktúry vrátane telocviční by sa mohla využiť pripravená výzva za 50 miliónov eur v rámci nových eurofondov.

Tvrdí to šéfka Za ľudí a bývala ministerka investícií Veronika Remišová. Výzva by mala byť podľa nej čo najskôr vypísaná, obrátila sa preto aj na súčasnú podpredsedníčku vlády Líviu Vašákovú.

Výzva sa podľa Remišovej pripravila pri jej odchode z vlády. „Ako prvú sme naplánovali a pripravili výzvu za 50 miliónov eur,“ uviedla s tým, že doteraz sa podľa nej dali z eurofondov obnovovať iba školy, no telocvične sa nemohli obnovovať ani stavať.

Osemsto miliónov

Medzitým si na portáli Euractiv môžeme prečítať, ako sa pani ex ministerke darilo. Aj keď ona sa tri roky pasovala do role digitálnej líderky, a odborníčky na eurofondy, o čom sa pri jej vzdelaní a odborných skúsenostiach dalo pochybovať, v skutočnosti jej zrejme šlo lepšie o svojich úspechoch hovoriť, ako ich naozaj mať.

Samozrejme, to, že s najväčšou pravdepodobnosťou prídeme o 800 miliónov eur, nie je len vďaka neschopnosti pani Remišovej. Podiel na tom majú aj ostatní „super“ ministri z Hegerovej vlády.

Neschopnosti

A netvrdia to žiadny „dezinformátori,“ ani „smerohlas.“ Ale nový minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Peter Balík. Na rokovanie vlády predložil súhrnný rozbor stavu čerpania eurofondov v operačných programoch.  

Na základe nej Ódor vyhlásil, že Slovensku môže prepadnúť 800 miliónov eur. Do konca programového obdobia tak zostáva necelých sedem mesiacov. V tomto momente už zlyhané projekty nie je časovo možné nahradiť novými.

Sebareflexia – nejestvujúca črta mnohých politikov

Nuž, takže pani ex ministerka, ktorá nevie výšku DPH, ale vie, že za všetko môže Fico, a od ktorej sme tri roky počúvali, aká je schopná v eurofondoch, a vďaka ktorej prídeme o milióny, teraz vyzýva Ódorovu vládu, aby konala. Stavala telocvične a využívala eurofondy tak „dobre ako ona.“

Slovákom, ktorí už prišli o 22 miliónov eur, ktoré mali pomôcť tým najchudobnejším z nás, a ktoré sa narýchlo presunuli do mimovládok za pomoc Ukrajine, zostáva len dúfať, že to „ódorovcom tak dobre nepôjde.“

Zdroj: euractiv, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vďaka Remišovej zrejme prídeme o 8OO miliónov eur z eurofondov! Tá vyzýva vládu, aby stavala telocvične

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre