eReport.sk
Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
Šéfka strany Za ľudí a exvicepremiérka vlády SR Veronika Remišová. Foto: tasr

Odvolaná ministerka Remišová sa vyjadrila k článku o tom, či bol jej otec v ŠTB. Priniesla argumenty?

Remišová reaguje. V článku sme sa už v názve pýtali, či je vo zväzkoch ŠTB zosnulý otec členky odvolanej vlády. Keďže táto informácia posledné dni kolovala na sociálnych sieťach. Na stránke ÚPN sme našli dvoch pánov Belošovičovcov(rodné meno Veroniky Remišovej je Belošovičová).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Cieľ zlikvidovať opozíciu potvrdený?
  2. Líder OĽANO Igor MatovičI
  3. Amaterizmu odzvonilo!
  4. Nepozná Mazák kompetencie Súdnej rady SR?

Remišová reaguje

Vyjadrenie odvolanej ministerky vám prinášame v plnom znení:

„Keď nevedia smeráci a ich poskokovia nič nájsť, špinu si vymýšľajú. Najnovšie dokonca na môjho mŕtveho otca.

Na stránke, ktorá vznikla po Ficových a Pellegriniho prehratých voľbách a odvtedy pretláča klamstvá Smeru a Hlasu sa objavil článok, ktorý špiní pamiatku môjho zosnulého otca. Plátok, ktorý vlastní kamarát Kočnera, pomocník Mečiara a zakladateľ Smeru Fedor Flašík si vymyslel, že môj otec bol „vysokopostaveným dôverníkom ŠTB“. Je to nehorázna lož. Tvorcovia tohto chrapúnskeho klamstva sa dokonca netrafili ani v mene, ktoré pripisujú môjmu otcovi.

Odporné spôsoby a klamstvá od človeka, ktorý celý život pomáhal komunistickým pohrobkom a gangstrom ma neprekvapujú. Prekvapuje ma dno, ktoré dokážu prerážať v úsilí pomôcť svojim kamarátom zo Smeru a Hlasu, ktorých sme odstrihli od miliónových kšeftov na účet všetkých občanov.

Keďže nie sú jediní z takzvaných „médií“, ktorí sa snažia za každú cenu vymyslieť nejakú špinu, napíšem to jasne: Môj otec, mama a celá rodina sme za komunizmu trpeli práve preto, že s totalitou sme sa nestotožňovali. Nikto z mojich blízkych príbuzných v ŠtB nebol, dokonca moju mamu vyhodili z práce, pretože nás prihlásila na náboženstvo. A od komunistických učiteľov sme si užili svoje, keďže zo širšej rodiny pochádzali aj rehoľné sestry a misionárky.

Od Smeru i Hlasu zažívam tri roky podlé a nepravdivé útoky pomaly každý týždeň. Raz mi funkcionár strany Hlas Petra Pellegriniho praje smrť, inokedy zas Raši bohapusto klame. Dôvod je jednoduchý: na zlodejstvách a miliónoch úplatkov v krabiciach od šampanského sa ich oligarchovia so mnou nikdy nedohodnú.

Ale že sú schopní takto urážať aj pamiatku a česť môjho zosnulého otca, to je totálne morálne a ľudské dno. Takíto poskokovia Mečiara a Kočnera na môjho otca len tak špiniť nebudú!

Redakcia eReportu

By chcela uviesť, že sme v pôvodnom článku písali , že  „Teraz sociálne siete zaplavila ďalšia zaujímavá informácia.“ Teda sme si ju nevymysleli my, ani majiteľ nášho spravodajského portálu. V článku boli uverejnené aj dve fotky priamo z Ústavu pamäti národa.

Členka odvolanej vlády vo svojej reakcii poskytla emócie a útok. Radi by sme poznamenali, že cieľom nášho článku nebolo na ňu útočiť, ale pýtať sa. Pretože objektivita u novinára znamená aj pýtať sa.

A tak sme sa potom, ako sme videli túto informáciu opakovane zverejnenú na sociálnej sieti Facebook, pýtali, či je to pravda. Pretože si myslíme, že verejnosť má právo vedieť pravdu. Najmä potom, ako iný člen odvolanej vlády preukázateľne podpísal spoluprácu s ŠTB.

Aj keď ľudsky stanovisko pani odvolanej ministerky chápeme, ako osoba politicky a verejne činná, musí žiaľ zniesť aj vyššiu mieru kritiky, ako i otázky, ktoré jej môžu byť nepríjemné.

Zdroj: FB V.R, UPN


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odvolaná ministerka Remišová sa vyjadrila k článku o tom, či bol jej otec v ŠTB. Priniesla argumenty?

Odoberať
Upozorniť na
25 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie