eReport.sk
Veronika Remišová
Bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Remišová rešpektuje len spriaznené médiá: eReportu neodpovedám, čakám ospravedlnenie!

Bývalá ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) odmieta odpovedať na otázky nášho média. Je to pritom jej strana a ona osobne, kto rád rozpráva o slobode médií a rád používa meno zavraždeného novinára Jána Kuciaka pre svoju vlastnú politickú kampaň.

Náš redaktor sa chcel opýtať na podrobnosti jej zámeru podporiť výstavbu a rekonštrukciu priestorov pre výučbu telocviku. Aby mohli školy navýšiť počet hodín telocviku pre svojich študentov. Pohyb detí a ich psychické zdravie sa ako problémy zvýraznili počas prehnane prísnych covidových opatrení, ktoré plne podporovala aj Remišovej strana Za ľudí. Jedným z výsledkov jej vládnutia je aj to, že by sa v súčasnosti ani náhodou nepribližovala k hranici zvoliteľnosti do parlamentu.

Veronika Rermišová uteká pred reportérom eReportu.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Problémom sú šumy o minulosti jej otca

Remišová má s redakciou eReportu problém preto, lebo informovala o téme minulosti jej otca, ktorá sa šíri na internete. Podľa mnohých diskutujúcich na sociálnych sieťach mal byť totižto Remišovej otec súčasťou ŠtB. Čo by spôsobilo pre političku vážnu kauzu, ktorú by bolo nutné vysvetliť. EReport sa však ohradzuje voči tomu, že by informáciu podával ako hotovú.

Naša redakcia chcela len otvoriť diskusiu, ktorá je pri takejto údajnej informácii nutná, keďže sa Remišová prezentuje antiruským a antisocialistickým naratívom.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Remišová konečne nie je na dne
  2. T. Taraba ešte neskončil s odvolaným štátnym tajomníkom MŽP, Michalom Kičom.
  3. Lži a propaganda

V prípade eReportu slobodu médií nerešpektuje

„Pokiaľ nebude ospravedlnenie, tak vám neodpovedám. Ospravedlnenie za klamstvá, ktoré píšete,“ reagovala Remišová na otázku nášho redaktora. Otázne je však potom to, či to politička myslí so slobodou médií vážne. Treba taktiež pripomenúť, že politička bola v minulosti proti právu na odpoveď, ktoré sa pre politikov snažila presadiť sociálno-demokratická strana Smer – SSD. Aby teda mohli reagovať na tie medializované informácie, ktoré podľa nich nie sú pravdivé.

„Písomnou formou, tak ako to bolo uverejnené, s takým dosahom, ako to bolo uverejnené, tak očakávam aj ospravedlnenie. Ďakujem pekne,“ dodala Remišová, ako si predstavuje ospravedlnenie. Na naše otázky však neodpovedala ani napriek naliehaniu nášho kolegu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová rešpektuje len spriaznené médiá: eReportu neodpovedám, čakám ospravedlnenie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php