eReport.sk
foto: ereport

Vykradli redakciu eReport: Novinárom ukradli počítače

Nie najšťastnejšie zakončenie týždňa! Roztrieskané dvere, rozhádzaná skriňa, presnorené kancelárie. Redakciu eReport sídliacu v centre Bratislavy v noci, z piatka na sobotu vykradli. Chýbajú počítače.

Redaktorka našla kanceláriu eReport v dezolátnom stave v sobotu ráno. Dvere ústiace do budovy pootvárané. Zasklená plocha na vstupných dverách do redakcie bola rozbitá a po kancelárii sa váľali črepiny.

Ukradnuté počítače

Vedenie spolu s vydavateľom ihneď po objavení škody kontaktovali políciu. Následne na to kancelárie prezrel aj vyšetrovateľ. Pri zbežnej prehliadke bolo vidieť, že boli odcudzené redakčné notebooky. Kurióznym je, že jeden prenosný počítač vybrali z batohu. Myš k počítaču v batohu zlodeja nezaujímala a bola z neho vyhodená.

Rozbité sklo na dverách pri vstupe do redakcie. Foto: eReport

Ostatnú techniku, ako LED televíziu, monitory, príslušenstvo k počítačom, či kamery nechali na mieste. „Verím, že to bola len obyčajná vlámačka a nie útok na nezávislé médiá,“ vyjadril sa ku krádeži šéf vydavateľstva STORYmedia, pod ktoré patrí eReport Fedor Flašík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vykradli redakciu eReport: Novinárom ukradli počítače

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php