eReport.sk
Všetko stojí na Imreczem
Kajúcnici Ľudovít Makó a František Imrecze. Foto: tasr

Začínajú sa plniť Matovičove vyhrážky? NAKA opäť obvinila exministra vnútra Roberta Kaliňáka!

Všetko stojí na Imreczem. Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila Roberta Kaliňáka a Jozefa Brhela st. pre zločin podplácania. Informovala o tom Polícia SR na sociálnej sieti. Polícia priblížila, že obvinení mali poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Svedčil proti nemu Makó
  2. V právnom štáte zrejme nie
  3. Bývalý policajný vyšetrovateľ Marián Kučerka.
  4. Rozviazané ruky viac ako zákon?

Podľa vyšetrovateľa poskytli úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR v súvislosti s výkonom tejto funkcie, podľa informácii z portálu Aktuality ide o Františka Imreczeho.

NAKA v akcii

Naka obvinila exministra vnútra Roberta Kaliňáka a oligarchu Jozefa Brhela z podplácania. „Vyšetrovateľ NAKA P PZ vzniesol dňa 01.02.2023 obvinenie osobám Robert K. a Jozef B. st. pre zločin podplácania podľa § 333 ods. 1, ods. 2 písm. b), ods. 3 Trestného zákona,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

Obvinili ich, že poskytli úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR v súvislosti s výkonom tejto funkcie.

Všetko stojí na Imreczem

Obhajca exministra Kaliňáka David Lindtner pre Aktuality.sk opísal, ako sa o obvinení dozvedeli.

„Včera vo večerných hodinách sme od dvoch maskovaných operatívnych príslušníkov NAKA obdržali uznesenie o vznesení obvinenia pre podozrenie zo spáchania zločinu podplácania,“povedal.

Obvinenie by malo byť založené na tom, že Brhel mal doplácať peniaze k platu exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho.

„Skutok je založený výlučne na lživej výpovedi kajúcnika Františka Imreczeho,“ vyhlásil Kaliňákov advokát Lindtner.

Matovič

Matovič len pred pár dňami počas rozpravy v NR SR uviedol, že “ predčasné voľby musia byť v čo najneskoršom možnom termíne. Aby ešte mohli OČTK konať.“ A pokračovať v „očiste spoločnosti.“

Na to, že dôjde k zatýkaniam, upozorňovala opozícia. V posledných týždňoch. Nielen predseda Smer-SD Robert Fico, ale i Matúš Šutaj Eštok z Hlas-SD. „Keďže zúfalci, ktorí chcú vládnuť ešte 9 mesiacov nemajú žiadne riešenia pre ľudí, stavím sa, že prídu ďalšie zatýkania,“ vyjadril sa.

Imrecze

Rovnako ako jeho „kamarát“ Ladislav Makó, napriek tomu, že sami páchali trestnú činnosť v obrovskom rozsahu, sú chránení. A môžu všetko. Pritom trestní sudcovia i advokáti dlhodobo upozorňujú, že „kajúcnikom sa verí všetko.“ A, že tak, ako sa k nim pristupuje za tejto vládnej garnitúry, sa to nedialo nikdy.

V xy obžalobách, najmä z pera istých vyšetrovateľov a prokurátorov ÚŠP, sa pritom dookola opakuje: „V presne nezistenom čase, na presne nezistenom mieste..“ Kým Makóvi vydal mainstreamový denník knihu, Imrecze dostal priestor vo verejnoprávnej televízii. V programe (už zrušenom) novinára Mareka Vagoviča.

Súmrak

V prvej časti Uznesenia GP SR v kauze Súmrak, sa napríklad čitateľ dozvie, z čoho boli vlastne Fico a spol. v tejto kauze obvinení. Aj to, na akých základoch toto obvinenie stálo. Robert Fico a Robert Kaliňák, „zosnovali na území SR od presne nezisteného obdobia zločineckú skupinu.“

Zdroj: aktuality, PZ SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Začínajú sa plniť Matovičove vyhrážky? NAKA opäť obvinila exministra vnútra Roberta Kaliňáka!

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti