eReport.sk
Ako sa darí očiste spoločnosti?
Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic. Footo: tasr

VIDEO Matovič: Predčasné voľby tak skoro nebudú. Musíme pozatýkať „mafiu“ a „prebudiť“ občanov!

Len trp Jozef Mak. Treba zatýkať, počkáš. Asi tak nejako by sa dali parafrázovať dnešné vyjadrenia Igora Matoviča v NR SR. V rozprave o predčasných voľbách. Len včera sme vás pritom informovali o vyhlásení Matúša Šutaja Eštoka z Hlas-SD, ktorý tvrdil, že opoziční politici budú čoskoro končiť vo väzbách. Trvalo len deň, kým to, o čo tu naozaj ide, potvrdil „bojovník s mafiou“ Igor Matovič.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je Šeliga "biely kôň"?
  2. Jediné, čo rastie je chudoba
  3. Uvrhli štát do krízy?
  4. A dosť!

Treba zatýkať, občan počká

Matovič pripomenul kauzy počas vlád Smeru-SD, kritizoval, ako spravovali štát, a hovoril o zločinoch. „Keď chceme, aby boli vyšetrené, potrebujeme dať časový priestor orgánom činným v trestnom konaní, aby vaše zločiny a vašich poskokov mohli vyšetrovať. Aj tie tri mesiace sa rátajú,“ odkázal opozícii.

(Odvolaná)Vláda vládne

Predčasné voľby sú podľa Matoviča „veľmi zjednodušene“ o tom, že mafia po nich túži, aby sa cez ne dostala k moci. „Je úplne prirodzené od nás ostatných, ktorí sme svojho času vytvorili vládnu koalíciu, na základe ktorej ešte vládne vláda, že budeme tomu brániť a budeme sa snažiť tento termín maximálne oddialiť,“ vyhlásil.

Kvôli ľudom

Pripomenul krízy za uplynulé tri roky, ktoré vyvolávajú frustráciu. Obdobie do volieb treba podľa neho predĺžiť, aby ľudia videli, čo znamená, keď politici nekradnú a opäť vyhrali voľby. Smeru-SD a súčasnému Hlasu-SD odkázal, že sa k moci nevrátia, hoci argumentujú počtom voličov, ktorí sa zúčastnili na referende.

„Budeme robiť všetko pre to, aby sme zobudili zvyšných 3,2 milióna ľudí,“ dodal. Poslankyňa Romana Tabák (Sme rodina) mu odkázala, že táto vláda urobila všetko pre to, aby sa „Hlasosmer“ vrátil k moci, a to spôsobom komunikácie.

My sme národ..

Medzitým, prezidentka oznámila, že citlivo vníma, že mnohí lekári čoskoro budú musieť zatvárať svoje ambulancie. ZMOS v podstate, že už nie je ani „čím kúriť ani svietiť.“ Ľudia by sa radi prebudili. Iste. Alebo skôr zobudili.

Možno aj v inom štáte. Kde by im odvolaná vláda miesto rečí, poskytovala aj pomoc. Na zatýkaní Igor Matovič vyhral voľby. Možno by mu však mal niekto naznačiť, že odvtedy pretieklo v Dunaji príliš veľa vody.

Svoj podiel si nesie aj prezidentka, ktorá preberá ceny, citlivo vníma. A hoci robila „bububu,“ že voľby musia byť v júni alebo inak vymenuje úradnícku vládu, na kroky tiež nemá čas. Preberá ceny. Za všetky statočné boje. To nevadí..

Zdroj: tasr,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič: Predčasné voľby tak skoro nebudú. Musíme pozatýkať „mafiu“ a „prebudiť“ občanov!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti